چهار اثر از فلوارنس اسکاول شین ، موفقیت ، بازی زندگی و راه بازی ، کلام تو عصای معجزه گر تو است، در مخفی توفیق ، نفوذ کلام ، فلوارنس اسکاول شین ، گیتی خوشدل ، سایت رسمی مجید اخشابی Four of the Flvarns Askavl Shinn, success, life and play the game, your word is your wand miracle, the secret of success, the word, Flvarns Askavl Shin, gay world, the official site Majid Akhshaby

جایی هست که جز تو هیچ کس نمی تواند آن را پُر کند. کاری هست که جز تو هیچ کس قادر به انجامش نیست.
این طرح در هشیاری برتر انسان دارای تصویری است در نهایت کمال که معمولا" به صورت آرامنی دست نیافتنی یا آرزویی چنان رویایی که محال است برآورده شود، در ذهن هشیار جلوه می کند.

همانا این تقدیر(یا غایت) راستین آدمی است که از جانب خرد لایتناهی درون خود او بر او جلوه کرده است.
اما بسیاری از مردم، بی خبر از غایات یا تقدیر راستین خود، برای چیزها و اوضاعی می کوشند که از آن آنها نیست – و اگر به دست آیند – جز شکست و ناخشنودی حاصلی به بار نخواهند آورد.

مثلا" زنی نزدم آمد تا (( برایش شفاعت کنم)) که با مردی معین که به او دلباخته بود ( و او را الف.ب.می نامید) ازدواج کند.
به زن گفتم که این نوع درخواست، بر خلاف قانون معنویت است. اما شفاعت می کنم با کسی که خدا برایت می خواهد و اراده می کند ازدواج کنی.

آنگاه افزودم: اگر الف.ب.بنا به حق الهی از آن تو باشد، نمی توانی او را از دست بدهی، اگر نه همطرازش را به دست خواهی آورد. اغلب الف.ب. را می دید ، اما در رابطه آنها بهبودی حاصل نشده بود. تا اینکه یک روز عصر به من تلفن کرد و گفت: می دانی که در سراسر هفته گذشته، الف. ب. به نظرم موجود جالب توجهی نیامده؟ گفتم: شاید او، خواست خدا نیست و شوهر آینده ات مرد دیگری باشد. چندی نگذشت که مردی به یک دیدار، به او دل باخت و او را زن دلخواه خود خواند و آنچه را که همیشه آرزو کرده بود از الف. ب. بشنود به او گفت.

زن گفت: همه حرفهایش صمیمانه و بی ریا بود. بی درنگ عشق او را پذیرفت و توجهش را به الف.ب. از دست داد.
این نمایانگر قانون جایگزینی است. اندیشه ای درست جانشین اندیشه ای نادرست شد. از این رو، قربانی یا خسرانی در کار نبود.

عیسی مسیح گفت: اول ملکوت خدا و عدالت او را بطلبید که این همه برای شما مزید خواهد شد. و افزود که این ملکوت در باطن خود انسان است. ملکوت عرصه آرمانهای درست یا الگوی الهی است.
عیسی مسیح به ما آموخت که در بازی زندگی، کلام نقشی تعیین کننده دارد. ((از سخنان خود عادل شمرده خواهی شد و از سخنهای تو بر تو حکم خواهد شد. ))

چه بسیارند کسانی که با کلام کاهلانه خود، به زندگیشان مصبیت فراخوانده اند. مثلا" روزی زنی از من پرسید چرا زندگیش دستخوش فقر و تنگدستی شده است؟ روزگاری خانه و کاشانه ای داشت و صاحب زیباترین اشیاء و مال و مکنت فراوان بود. دریافتیم که او همواره خسته از اداره خانه و زندگی یکریز می گفته است: دیگر از همه چیزی به تنگ آمده ام. کی می شود در یک لانه زندگی کنم؟ و افزود خُب ، اکنون نیز در یک لانه زندگی می کنم. پس با کلام خود، برای خود لانه ای ساخته بود. ذهن نیمه هشیار، حس شوخ طبعی ندارد؛ و مردم اغلب با شوخی هایشان تجربه هایی ناخوشایند برای خود می آفرینند.ادامه دارد...


به همت : مرضیه بخشایی
مسئول روابط عمومی رادیو مهرآوا
مسئول انجمن های: تاریخ ، دانستنی ها(موسیقی) ، اخبار اجتماعی ، کامپیوتر و فناوری اطلاعات ، تاریخ(کتابخانه) ، اجتماعی ، مناسبتها
ایمیل: bakhshaei2009@yahoo.com


0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.