چهار اثر از فلوارنس اسکاول شین ، موفقیت ، بازی زندگی و راه بازی ، کلام تو عصای معجزه گر تو است، در مخفی توفیق ، نفوذ کلام ، فلوارنس اسکاول شین ، گیتی خوشدل ، سایت رسمی مجید اخشابی Four of the Flvarns Askavl Shinn, success, life and play the game, your word is your wand miracle, the secret of success, the word, Flvarns Askavl Shin, gay world, the official site Majid Akhshaby

مثلا" یک روز داغ تابستان، زنی نزدم آمد که شفاعتی کنم تا توانگر شود. گفت که در تمام دنیا هشت دلار بیشتر ندارد.گفتم: خیلی هم عالی است. ما به این هشت دلار برکت خواهیم داد تا چندین و چند برابر شود. همان طور که عیسی مسیح نانها و ماهیها را برکت داد و هزاران برابر کرد. عیسی مسیحی به ما آموخت که همه انسانها از قدرت برکت دادن و فزونی بخشیدن و شفا دادن و توانگر ساختن بهره مندند.

زن پرسید: حالا باید چه کار بکنم؟ گفتم: از شهود پیروی کن! به دلت افتاده که چکار کنی یا کجا بروی؟ شهود یعنی الهام یا دریافت هدایت مستقیم از باطن. شهود، راهنمای لغزش ناپذیر انسان است؛ و در یکی از فصلهای بعدی به تفضیل به قوانین آن خواهیم پرداخت. زن پاسخ داد: زیاد مطمئن نیستم. اما انگار به دلم افتاده که به خانه بروم. آن قدر پول همراهم هست که بتوانم کرایه ماشین را بدهم. خانه اش در شهری دور بود و سر و وضعی فقیرانه داشت. ذهن استدلالی(یا عقل) می گفت: در همین نیوریورک بمان و کاری برای خود دست و پاکن و پولی گیر بیار! گفتم: پس فوری به خانه برو! هرگز از آنچه به دلت می افتد سرپیچی نکن! و در حضور خودش این کلام را بر زبان آوردم که: جان لاینتاهی، راه فراوانی و دولتمندی را بر این زن بگشا! زیرا او مغناطیسی خودش هم پیاپی این جمله را تکار کند.

او بی درنگ به خانه رفت. یک روز که رفته بود به خانمی سر بزند، به یکی از دوستان قدیمی خانوادگی اش برخورد و از طریق این دوست به طرزی معجزه آسا هزاران دلار به دست آورد. این زن بارها به من گفته است: درباره زنی که با هشت دلار و یک الهام قلبی نزد تو آمد به مردم بگو!

وفور نعمت همواره بر سر راه انسان است. اما از طریق آرزو، ایمان، یا کلام به زبان آمده، می تواند نمایان شود. عیسی مسیح آشکارا گفته است که نخستین حرکت را انسان باید انجام دهد.
(( بخواهید که به شما داده خواهد شد. بطلبید که خواهید یافت. بکوبید که برای شما باز کرده خواهد شد. ))
در کتاب مقدس می خوانیم (( هر که خواند دریافت کند.))

خرد لایتناهی (خدا) همواره آماده است که کوچکترین یا بزرگترین آرزوی انسان را بر آورد. هر آرزویی – خواه به زبان آمده و خواه نهفته در دل – یک استدعا است. و چه بسیار، همه ما از بر آورده شدن ناگهان آرزویی حیرت کرده ایم.
مثلا" عید پاک، با دیدن رُزهای زیبا، پشت ویترین گل فروشیها، آرزو کردم ای کاش به من نیز یکی از آنها داده شود. در یک آن، این تصویر از برابر چشمم گذشت که یک بته رُز را به خانه ام آوردند. سرانجام عید پاک آمد. آن هم با یک بته رُز. فردای آن روز، از دوستم تشکر کردم و به او گفتم که گل رُزها دقیقا" همانی بود که آرزویش را داشتم. دوستم پاسخ داد: اما من که برایت رُز نفرستادم. زنبق فرستادم!

گلفروش اشتباها" برایم رُز فرستاده بود. تنها به این دلیل که من عمل کردن به قانون را آغاز کرده بودم. پس به ناچار باید صاحب بته رُز می شدم. جز تردید و هراس، هیچ چیز نمی تواند میان انسان و بزرگترین آرامانها یا مرادهای دلش فاصله ایجاد کند. به محض اینکه آدمی بتواند بی هیچ دلهره ای آرزو کند، هر آرزویی بی درنگ برآورده خواهد شد.
دلیل علمی این مسئله، و چگونگی زدودن ترس از هشیاری را در یکی از فصلهای بعدی به تفصیل توضیح خواهم داد. ترس تنها دشمن آدمی است – ترس از تنگدستی ، ترس از شکست، ترس از بیماری، ترس از دست دادن – و احساس نا امینی برای هر مسئله. عیسی مسیح گفت: ای کم ایمانان چرا ترسان هستید؟ پس باید ایمان را جانشین ترس کنیم. زیرا ترس، ایمان وارونه است. ترس یعنی ایمان به شر، به جای ایمان به خیر.

هدف بازی زندگی این است که آدمی به روشنی خیر و صلاح خود را ببیند، و هر چه تصویر شر را از ذهن بزداید. برای رسیدن به این هدف باید با مشاهده خیر و نیکی بر ذهن نیمه هشیار اثر گذارد. مردی هوشمند و موفق به من گفت که با خواندن نوشته ای که بر دیوار اتاقی آویخته بود، ناگهان همه هراسهایش از میان رفت. مضمون آن تابلو چنین بود: چرا نگران باشیم؟ شاید هرگز پیش نیاید! این کلمات چنان محو ناشدنی بر ذهن نیمه هشیار او نقش بست که اکنون معتقد است که تنها خیر و نیکی می تواند به زندگی اش راه باید. از این رو جز خیر و نیکی نیز پیش نمی آید.

در یکی از فصلهای بعد، از شیوه های گوناگون تاثیر بر ذهن نیمه هشیار گفتگو خواهم کرد. ذهن نیمه هشیار، غلام نیک امین انسان است. اما باید دقت کنیم تا دستورهای درست به آن بدهیم. همواره شنونده ای خاموش – ذهن نیمه هشیار آدمی – در کنار او ایستاده است.
هر کلام یا اندیشه ای بر ذهن نیمه هشیار اثر می گذارد؛ و با دقتی حیرت آور به عینیت در می آید. درست مانند ضبط خواننده ای بر صفحه حساس گرامافون که هر آوا و هر لحن و حتی سرفه یا مکث او نیز ضبط می شود. پس بیایید تا همه آن صفحه های کهنه نامطلوب و آن صفحه های زندگی را که دیگر میل نداریم نگه داریم، در ذهن نیمه هشیار خود بشکنیم و صفحه هایی زیبا و تازه بسازیم. با صدایی رسا و محکم، و با اعتقادی راسخ این عبارت را تکار کنید: اکنون به یُمن کلامی که بر زبان می آورم، هر صفحه غیر حقیقی را در ذهن نیمه هشیار می شکنم و نابود می کنم. آنها زاییده خیالات بیهوده خودم هستند و در واقع وجود ندارند. اکنون به برکت خدایی که در دل من است، صفحات عالی و کامل خود را می سازم. صفحات سلامت و ثروت و محبت و بیان کامل نفس. این است عرصه زندگی و غایت بازی.

در فصلهای آینده نشان خواهم داد که چگونه آدمی می تواند با عوض کردن کلامش، وضع خود را دگرگون سازد؛ زیرا انسان بی خبر از نفوذ کلام، همواره از زمان عقب است.
مرگ و زندگی در قدرت زبان است.دانلود چهار اثر از فلوارنس اسکاول شین(باز3)


به همت : مرضیه بخشایی
مسئول روابط عمومی رادیو مهرآوا
مسئول انجمن های: تاریخ ، دانستنی ها(موسیقی) ، اخبار اجتماعی ، کامپیوتر و فناوری اطلاعات ، تاریخ(کتابخانه) ، اجتماعی ، مناسبتها
ایمیل: bakhshaei2009@yahoo.com


0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.