چهار اثر از فلوارنس اسکاول شین ، موفقیت ، بازی زندگی و راه بازی ، کلام تو عصای معجزه گر تو است، در مخفی توفیق ، نفوذ کلام ، فلوارنس اسکاول شین ، گیتی خوشدل ، سایت رسمی مجید اخشابی Four of the Flvarns Askavl Shinn, success, life and play the game, your word is your wand miracle, the secret of success, the word, Flvarns Askavl Shin, gay world, the official site Majid Akhshaby

 

اما روز بعد ورقه اخراجش را به دستش دادند. مردی از بازیگران به موفقیت او حسد ورزیده و زمینه اخراجش را فراهم کرده بود. احساس کرد نفرت و انزجار سراسر وجودش را فراگرفته است. فریاد برآورد: خدایا نگذار از آن مرد کینه ای به دل بگیرم! آ« شب در دل سکوت، دست به دعا برداشت و ساعتها به راز و نیاز ادامه داد. زن گفت: چندی نگذشت که به سکوت و سکونی بینهایت ژرف رسیدم. انگار با خودم، با آن مرد، و روز سوم دریافتم که بیماری ام کاملا" شفا یافته است. او با طلب محبت یا خیر خواهی، قانون را اجرا کرده بود. (چون محبت اجرای این قانون است.) و مرض که زاییده نفرتی نیمه هشیار بود ناپدید شد.

انتقاد مدام(( روماتیسم)) ایجاد می کند. چون افکار ناشی از بدبینی و ناهماهنگی، خون را مسموم می کند و این سموم در مفاصل رسوب می کنند.

حسد و نفرت و کدورت و وحشت، رشد کاذب پدید می آوردند. اصولا" هر مرضی حاصل ذهنی ناآرام است. یک بار در کلاسم گفتم: فاید ه ندارد از کسی بپرسیم مسئله ات چیست. باید از او بپرسیم: چه کسی برایت مسئله ایجاد کرده؟ عدم بخشایش علت عمده امراض است. تصلب شرایی یا انجماد کبد می آورد و بر بینایی اثر می گذارد. و اگر بخواهیم نام این بیماریها را بشمریم سر به جهنم می زند.
روزی به دیدار خانمی رفتم که می گفت از خوردن صدفی مسموم بیمار شده است. گفتم : نه، صدف را مسموم کردی. حالا تعریف کن ببینم چه شده! گفت: نزدیک نوزده نفر.... با نوزده نفر به جر و بحث نشسته بود و چنان ناهماهنگ شده بود که صدف ناسالم را به خود جذب کرده بود.

هر ناهماهنگی ظاهری نشانه ناهماهنگی باطنی یا ذهنی است. رخساره خبر می دهد از حال درون.

تنها دشمنان انسان در درون خود او هستند. و دشمنان شخص اهل خانه او خواهند بود. شخصیت یا فردیت یکی از آخرین دشمنانی است که باید بر آ« چیره شویم؛ زیرا این سیاره به آیین عشق تشرف یافته است. پیام مسیح این بود: بر زمین سلامتی و در میان مردم رضامندی باد. از این رو، دانای بینا می کوشد تا از طریق همسایه اش خود را به کمال برساند. تنها وظیفه او، کار با خویشتن است: خیر خواهی و طلب برکت برای یکایک انسانها. و شگفتا که اگر آأمی برای کسی برکت بطلبد، توان آزار رسانیدن را از او خواهد گرفت.

مثلا" مردی که ماشی آلات می فروخت نزدم آمد تا شفاعت کنم که در کسب و کار موفق شود. از قرار معلوم، رقیبی بر صحنه آمده و مدعی شده بود که ماشین آلات او بهتر است؛ و این دعا دل مرد را لرزانده بود که مبادا شکست بخورد. گفتم : پیش از هر کار باید ترس را بزداییم و مطمئن باشیم که خدا از منافع تو حمایت می کند. و بخواهیم که سیمای الهی این وضعیت چهره بنماید. بعنی آ« دستگاه که باید- به دست آن شخص که باید – و به آن مشتری که باید – فروخته خواهد شد. و افزودم : حتی یک فکر منفی یا انتقادی نسبت به آن مرد در سر نداشته باش! تمام روز برای او برکت بطلب و مشتاق باش تا اگر خواست خدا نیست، دستگاه خودت را نفروشی. پس بی باک و بدون مقاوت ، و با آرزوی برکت برای مرد دیگر به جلسه رفا. گفت حاصل کار بسیار عجیب بود. دستگاه آن مرد از کار افتاد و خود، بی هیچ دردسر دستگاهش را فروخت. اما من به شما می گویم که به دشمنان خود صحبت کنید و برای لعن کنندگان خود برکت بطلبید و به آنانی که از شما نفرت کنند احسان کنید و به هر که به شما جفا رساند دعای خیر کنید.

خیر خواهی انسان نیکخواه، پرامونش هاله ای عظیم از حمایت می آفریند. از این رو هر سلاحی که به سوی او نشانه رود، کارگر نخواهد افتاد. به عبارت بهتر، محبت و رضامندی ، دشمنان درون او را نابود می کنند. از این رو برون از خویش نیز دشمنی نخواهد داشت.

برای کسی که رضامندی مردم را می طلبد بر زمین سلامتی هست.ادامه دارد...


به همت : مرضیه بخشایی
مسئول روابط عمومی رادیو مهرآوا
مسئول انجمن های: تاریخ ، دانستنی ها(موسیقی) ، اخبار اجتماعی ، کامپیوتر و فناوری اطلاعات ، تاریخ(کتابخانه) ، اجتماعی ، مناسبتها
ایمیل: bakhshaei2009@yahoo.com

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.