چهار اثر از فلوارنس اسکاول شین ، موفقیت ، بازی زندگی و راه بازی ، کلام تو عصای معجزه گر تو است، در مخفی توفیق ، نفوذ کلام ، فلوارنس اسکاول شین ، گیتی خوشدل ، سایت رسمی مجید اخشابی Four of the Flvarns Askavl Shinn, success, life and play the game, your word is your wand miracle, the secret of success, the word, Flvarns Askavl Shin, gay world, the official site Majid Akhshaby

 

روزی جمله بالا را به خانمی گفتم. در پاسخ گفت: واقعا" که همین طور است. من در خانه خودمان ناراحت بودم. از مادرم که ایراد گیر و سلطه طلب بود خوشم نمی آمد. از این رو فرار ترجیح دادم و به خانه شوهر رفتم. اما در واقع با مادر خودم ازدواج کردم. چون شوهرم عینا" مادرم است و سر سوزنی با هم تفاوت ندارند. پس دوباره با همان وضع روبرو شدم.

پس مخاصه را ترک کن، پیش از اینکه به مجادله برسد.

یعنی مطمئن باش که اوضاع مخالف، خیر است است و از آن آزرده نشو تا وزن و سنگینی خود را از دست بدهد. هیچ یک از اینها تکانم نمی دهد! این از آن جملاتی است که تکراش نتایجی اعجاب انگیز دارد.

هر وضعیت ناهماهنگ، نشانه ناهماهنگی در دورن خود آدمی است. اگر در باطن انسان، ذره ای واکنش هیجانی نسبت به وضعیت ناهماهنگ وجود نداشته باشد، آن وضع برای ابد از سر راهش کنار می رود. پس می بینیم که کار آدمی با خویشتن است.

مردم به من می گویند: شفاعتی بکن تا شوهرم یا برادرم عوض شود. پاسخ می دهم: نه شفاعتی می کنم که خودت عوض بشوی. چون وقتی خودت شوی، شوهر و برادرت هم عوض می شوند.
یکی از شاگردانم عادت داشت دروغ بگوید. به او گفتم که شیوه نادرستی است و سبب می شود که دیگران نیز به او دروغ بگویند. گفت: مانعی ندارد، چون نمی توانم دروغ گفتن سر کنم.

یک روز پای تلفن با مردی صحبت می کرد که صمیمانه بود به او دلبسته بود. رو به من کرد و گفت: حرفهایش را باور نمی کنم. می دانم که به من دروغ می گوید. گفتم : خب، خودت هم دروغ می گویی. پس دیگری هم باید به تو دروغ بگوید. و مطمئنا" این شخص همان کسی خواهد بود که می خواهی از او راست بشنوی. چندی نگذشت که دیگر بار او را دیدم. گفت: دروغگویی ام شفا یافت.
پرسیدم: چه چیز شفایت داد؟

گفت: با زنی زندگی کردم که بیش از خودم دروغ می گفت.

چه بسیار پیش آمده که آدمی با دیدن معایب خودش در دیگران شفا یافته است. زندگی یک آینه است؛ و ما در دیگران بازتاب چهره خودمان را می بینیم.

زندگی در گذشته، شیوه ای نادرست است، و تخطی از قانون معنویت. عیسی مسیح گفت: این لحظه ، زمان مقبول است. امروز روز نجات است.


زن لوط به پشت خود نگریسته، ستونی از نمک گردید.

گذشته و آینده، سارقان زمان هستند. انسان باید گذشته را متبرک کند. اما آینده را نیز با این اطمینان که برای او شادماینهای بی پایان در آستین دارد باید متبرک گرداند. اما کاملا" در حال زندگی کند.

زنی با این گلایه نزدم آمد که برای خرید هدایای عید پولی در بساط ندارد. گفت: پارسال، وضع خیلی فرق داشت. پول زیادی داشتم و هدایای گران قیمتی نیز دادم. اما امسال اصلا" پول ندارم.

گفتم: البته تا موقعی که بنالی و در گذشته زندگی کنی، محال است بتوانی صاحب پول فراوان باشی. کاملا" در حال به سر ببر و آماده شو تا هدایای عید را بدهی. گودالهایت را حفر کن! پول هم به موقع خواهد آمد. هیجان زده گفت: فهمیدم چه کنم! مقداری نوار رنگارنگ و کاغذ هدیه می خرم. پاسخ دادم: همین کار را بکن. هدایا نیز خواهند آمد و روی کاغذ هدیه ات خواهند نشست.

چون این کار هم بی باکی مالی را نشان می داد و هم ایمان به خدا را. البته ذهن استدلالی می گفت: مبادا خرج کنی. از کجا معلوم که پول گیر بیاوری!

زن نوارهای رنگارنگ و کاغذهای هدیه را خرید و چند روز پیش از کریسمس، چندین صد دلاری به عنوان عیدی گرفت. خریدن نوارها و کاغذها در ذهن نیمه هشیار او، امید و انتظار آفریده بود و راه را برای ظهور پول گشوده بود. زن هم سر فرصت هر چه هدیه می خواست خرید و بسته بندی کرد.
انسان باید رها در لحظه زندگی کند.


ادامه دارد....


به همت : مرضیه بخشایی
مسئول روابط عمومی رادیو مهرآوا
مسئول انجمن های: تاریخ ، دانستنی ها(موسیقی) ، اخبار اجتماعی ، کامپیوتر و فناوری اطلاعات ، تاریخ(کتابخانه) ، اجتماعی ، مناسبتها
ایمیل: bakhshaei2009@yahoo.com

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.