چهار اثر از فلوارنس اسکاول شین ، موفقیت ، بازی زندگی و راه بازی ، کلام تو عصای معجزه گر تو است، در مخفی توفیق ، نفوذ کلام ، فلوارنس اسکاول شین ، گیتی خوشدل ، سایت رسمی مجید اخشابی Four of the Flvarns Askavl Shinn, success, life and play the game, your word is your wand miracle, the secret of success, the word, Flvarns Askavl Shin, gay world, the official site Majid Akhshaby

 

مثلا" زنی صاحب اراده ای نیرومند خواهان تصاحب خانه ای بود متعلق به یکی از آشنایانش. و اغلب در ذهن خود مجسم می کرد که در آن خانه زندگی می کند. در این گیر و دار مالک آن خانه مُرد و زن به آنجا نقل مکان کرد. چند سال بعد که در مسیر شناخت قانون معنویت قرار گرفت، از من پرسید: فکر می کنی من نیز در مرگ آن مرد سهمی داشتم؟ گفتم: البته. آرزوی تو چنان نیرومند بود که هر مانعی را از سر راه بر می داشت. اما تو نیز دین کارمایی خود را پرداختی. چون چندی نکشید که شوهرت که از جان و دل او می پرستیدی در گذشت و همین خانه سالیان سال آینه دق تو شد و روی دستت ماند.

هر چند اگر مالک خانه و شوهر این خانم به (( حقیقت)) رو کرده بودند، اندیشه این زن هرگز نمی توانست بر آنها اثر بگذارد. اما هر دو آنها در لوای قانون کارما قرار داشتند. زن( به رغم میل شدید به تملک آن خانه) باید می گفت: خرد لایتناهی، آن خانه ای را که تو برایم می خواهی به من عطا فرما. خانه ای به مین زیبایی. خانه ای که بنا به حق الهی از آن من باشد.

آنگاه (( انتخاب الهی)) رضایت کامل می بخشید و برای همگان خیر و خوشی می آورد. طرح یا الگوی الهی تنها مشیتی است که به حکم مصلحت آدمی باید انجام پذیرد.

آرزو دارای نیرویی است عظیم که اگر به راههای درست هدایت نشود، آشفتگی به بار می آورد.
مهمترین گام برای رسیدن به خواسته، نخستین گام یا (( درست طلبیدن)) است. انسان باید همیشه آن چیزی را بطلبد که حق الهی او است. مثلا" اگر آن زن گرایش را داشت که : اگر این خانه که دوستش دارم از آن من است، خواه ناخواه نمی توانم آن را از دست بدهم. اما اگر به من تعلق ندارد، همسنگ آن را به من بده! ( آنگاه اگر خدا همان خانه را برای او می خواست) چه بسا صاحب خانه خود تصمیم می گرفت که در کمال هماهنگی و خوشی از آن خانه برود. یا خدا خانه دیگری به او می داد. هر خواسته ای که به زور اراده شخصی ( و نه اراده الهی ) به عینیت در آید، همواره (( گزنده)) خواهد بود و (( عاقبت به خیر)) نخواهد شد.

به آدمی اندرز داده اند که همواره در بجا آوردن اراده خدا کوشا باشد. حیرت انگیز اینجا است که به محض اینکه انسان از اراده شخصی خود دست بردارد، به مراد خود می رسد. زیرا به خرد لایتناهی مجال می دهد تا از طریق او به کار بپردازد. (( بایستید و نجات خداوند (قانون) را ببینید.))

ادامه دارد...


به همت : مرضیه بخشایی
مسئول روابط عمومی رادیو مهرآوا
مسئول انجمن های: تاریخ ، دانستنی ها(موسیقی) ، اخبار اجتماعی ، کامپیوتر و فناوری اطلاعات ، تاریخ(کتابخانه) ، اجتماعی ، مناسبتها
ایمیل: bakhshaei2009@yahoo.com

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.