چهار اثر از فلوارنس اسکاول شین ، موفقیت ، بازی زندگی و راه بازی ، کلام تو عصای معجزه گر تو است، در مخفی توفیق ، نفوذ کلام ، فلوارنس اسکاول شین ، گیتی خوشدل ، سایت رسمی مجید اخشابی Four of the Flvarns Askavl Shinn, success, life and play the game, your word is your wand miracle, the secret of success, the word, Flvarns Askavl Shin, gay world, the official site Majid Akhshaby


خشمگین و منزجر بود. چون نه پول را در دریافت کرده بود و نه برای اثبات این قضیه مدرکی در دست داشت. بر آن شد که که هر گونه خسارت را نفی کند و دو هزار دلار را از خزانه کل بازستاند. باید کارش را با عفو و بخشایش خویشاوندش آغاز می کرد. زیرا نفرت و عدم بخشایش، درهای این خزانه شگفت انگیز را می بندند.

از این رو ، این عبارت را تکرار کرد: من از دست دادن را نفی می کنم. چون در ذهن الهی منست از دست بدهم. اگر دری بسته شود خدا دری دیگر می گشاید.

او در آپارتمانی زندگی می کرد که به معرض فروش گذاشته شده بود. این جمله هم در اجاره نامه قید شده بود که اگر خانه به فروش برسد مستاجران باید ظرف نود روز آن را تخلیه کنند. اما صاحب خانه ناگهان اجاره نامه را فسخ کرد و اجاره منزل را بالا برد. باز هم بی عدالتی بر سر راهش قرار گرفته بود. اما این بار ابدا" ناراحت نشد. برای صاحب خانه برکت طلبید و تاکید کرد که: بالا رفتن اجاره منزل نشان می دهد که من نیز به همین اندازه پولدارتر خواهم شد. چون خدا روزی رسان من است.

اجاره نامه جدید برای اجاره بهای افزایش یافته تهیه شد اما به خواست خدا اشتباهی پیش آمد و جمله مربوط به نود روز از قلم افتاد. چندی نگذشت که صاحب خانه موقعیتی برای فروش ساختمان بدست آورد. منتها چون در اجاره نامه جدید نوشته نشده بود که مستاجران باید ظرف نود روز آپارتمان را تخلیه کنند می توانستند یک سال دیگر در آن بمانند.

از طرف بنگاه معاملات ملکی به آنها پیشنهاد شد که به هر مستاجری که آپارتمانش را تخلیه کند دویست دلار بدهند. بعضی از خانواده ها تخلیه کردند. اما سه خانواده ، از جمله همین زن آنجا ماندند. یکی دو ماهی نگذشته بود که دوباره سر و کله صاحب بنگاه پیدا شد و از زن پرسید : اگر هزار پانصد دلار بگیری، اجراه نامه ات را فسخ می کنی؟ این فکر مثل برق از سرش گذشت که آن دو هزار دلار برقرار است اینجا جبران شود. اما به یاد آورد که به سایر دوستان مقیم ساختمان گفته بود که اگر دوباره درباره تخلیه حرفی بزنند همه با هم اقدام خواهیم کرد. پس رهنمودش این بود که با آنها نیز مشورت کند.

آنها به او گفتند خب ، اگر صاحب بنگاه هزار و پانصد دلار به تو پیشنهاد کرده ، حتما" دو هزار دلار هم خواهد داد. از این رو زن برای تخلیه آپارتمان یک چک دو هزار دلاری گرفت. به راستی که معجزه این قانون اعجاب انگیز بود. و آنچه بی عدالتی می نمود تنها وسیله ای بود برای به عینیت در آمدن خواسته او. و اثبات این حقیقت که خسارت و از دست دادن وجود ندارد.

هر گاه آدمی در جایگاه معنوی خود بایستد تمامی حق خود را از این خزانه عظیم نعمت می ستاند.

من سالیانی را که ملخها خورده اند به تو باز باز خواهم گرداند.

ملخها یعنی تردیدها و ترسها و نفرتها و حسرتهای تفکر فانی.

تنها راهزنی که دار وندار آدمی را به یغما می برد، اندیشه های منفی خود او است.

زیرا هیچ کس جز خود آدمی چیزی به خود نمی دهد. و هیچ کس جز خود آدمی چیزی را از خود دریغ نمی دارد.

آدمی اینجاست تا خود، اثبات خدا باشد و شاهد حقیقت. و آدمی تنها زمانی می تواند آیت وجود خدا باشد که از تندگستی ، توانگری بیافریند و از بی عدالتی ، عدالت.

خداوند می گوید مرا این چنین آزمایش کنید که آیا روزنهای آسمان را برای شما نگشوده ام و چنان برکتی بر شما نریخته ام که گنجایش آن نیست.


به همت : مرضیه بخشایی
مسئول روابط عمومی رادیو مهرآوا
مسئول انجمن های: تاریخ ، دانستنی ها(موسیقی) ، اخبار اجتماعی ، کامپیوتر و فناوری اطلاعات ، تاریخ(کتابخانه) ، اجتماعی ، مناسبتها
ایمیل: bakhshaei2009@yahoo.com
 

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.