چهار اثر از فلوارنس اسکاول شین ، موفقیت ، بازی زندگی و راه بازی ، کلام تو عصای معجزه گر تو است، در مخفی توفیق ، نفوذ کلام ، فلوارنس اسکاول شین ، گیتی خوشدل ، سایت رسمی مجید اخشابی Four of the Flvarns Askavl Shinn, success, life and play the game, your word is your wand miracle, the secret of success, the word, Flvarns Askavl Shin, gay world, the official site Majid Akhshaby

 

((هر چه از ايمان نيست گناه است.))

او در مي يابد كه ترس و نگراني گناهاني مهلك اند. ايمان وارونه اند. زيرا از طريق تصاوير منحرف ذهني، هر چه را كه از آن بيم دارند به عينيت در مي آورند. وظيفه شاگرد، تا راندن اين دشمنان (از ذهن نيمه هشيار) است. (( انسان بي باك كارش به اتمام رسيده است!)) موريس مترلينگ مي گويد: انسان خدايي است ترسان.
در فصلهاي پيشين خواندايم كه آدمي تنها با پيش تاختن به سوي چيزي كه از آن مي هراسد مي تواند بر ترس خود چيره شود. وقتي يهو شافاط و لشكر او آماده رويارويي با دشمن شدند و چنين آواز سر دادند كه: خداوند را حمد گوييد زيرا كه رجمت او تا ابدالاباد است. ديدند كه دشمنان يكديگر را هلاك كرده اند.
مثلا" زني از دوستي خواست تا پيامي را به كسي برساند. دوست از رساندن اين پيام واهمه داشت. ذهن استدلالي مي گفت: در اين كار دخالت نكن و پيام را نرسان.

روحش در عذاب بود چون به زن قول داده بود. عاقبت بر آن شد كه ((بر شير بتازد)) و قانون حمايت الهي را بطلبد. با كسي كه بايد پيام را به او مي رساند ديدار كرد و تا دهان گشود كه آن را بگويد آن شخص گفت كه: (( راستي فلاني از شهر رفته!)) اين گفته رساندن پيام را غير لازم كرد. چون همه ماجرا منوط به اين بود كه آن شخص در شهر باشد. به محض اينكه انسان اراده كند تا كاري را به انجام برساند كه از آن مي هراسد، ديگر مجبور به انجام آن نخواهد بود.
شاگرد اغلب با اعتقاد خود به عدم تكميل، ظهور خواسته اش را به تعويق مي اندازد. او بايد مدام تكرار كند: در ذهن ا لهي تنها تكميل هست و كمال. پس خواسته من به انجام رسيده است. حال اين خواسته، كار عالي باشد يا خانه عالي ، يا سلامت كامل ، و يا هر چيز ديگر. انسان و بايد (( در پرتو لطف الهي و به طرزي عالي)) عينيت يابد. آدمي بايد شكر به جا آورد كه خواسته اش را پيشاپيش در عرصه غيبي ستانده است، و مجدانه براي دريافت آن در عرصه عيني در نيامده است؟

گفتم : شايد عادت داري كارهايت را نيمه تمام رها كني و ذهن نيمه هشيارت به عدم تكميل خو گرفته است. زيرا برون نمايانگر درون است!
گفت : بله ، حق با شما است. من اغلب كاري را كه آغاز مي كنم به اتمام نمي رسانم. اما همين حالا به خانه مي روم و كاري را كه هفته ها پيش آغاز كرده ام به پايان مي رسانم. مطمئن هستم كه با انجام اين كار، خواسته ام بي درنگ عينيت خواهد يافت.

پس با پشتكار هر چه تمامتر خياطي اش را به پايان رساند. چندي نگذشت كه پول مورد نيازش به حيرت انگيزترين راه ممكن به دستش رسيد. آن ماه دو بار به شوهرش حقوق دادند. هنگامي هم كه به مسئولان اشتباهشان را متذكر شدند پاسخ شنيدند كه آن را پس ندهند و نگاه دارند.
هر گاه آدمي با ايمان بطلبد بايد بستاند. زيرا خدا چاره ساز است و تدابير خود را مي آفريند!


ادامه دارد...

به همت : مرضیه بخشایی
مسئول روابط عمومی رادیو مهرآوا
مسئول انجمن های: تاریخ ، دانستنی ها(موسیقی) ، اخبار اجتماعی ، کامپیوتر و فناوری اطلاعات ، تاریخ(کتابخانه) ، اجتماعی ، مناسبتها
ایمیل: bakhshaei2009@yahoo.com
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.