آرامش ، اوّلین نشانه ی حضور خداوند در درون شماست

 

پادشاهی جایزه ی بزرگی برای هنرمندی گذاشت که بتواند به بهترین شکل، آرامش را به تصویر بکشد. نقاشان بسیاری آثار خود را به قصر فرستادند.

آن تابلوها، تصاویری بودند از جنگل به هنگام غروب، رودهای آرام، کودکانی که در خاک می دویدند، رنگین کمان در آسمان و قطرات شبنم بر روی گلبرگ گل سرخ.

پادشاه تمام تابلوها را بررسی کرد، اما سرانجام فقط دو اثر را انتخاب کرد.

اوّی، دریاچه ی آرامی بود که تصویر کوه های عظیم و آسمان آبی در آن منعکس شده بود. در جای جایش می شد ابرهای کوچک و سفید را دید و اگر دقیق نگاه می کردید، در گوشه ی چپ دریاچه، خانه ی کوچکی قرار داشت که پنجره اش باز بود و دود از دودکش آن برمی خاست که نشان می داد شام گرم و نرمی در حال آماده شدن است.

تصویر دوم هم کوه ها را نمایش می داد، اما کوه ها ناهموار و قلّه های آنها تیز و دندانه ای شکل بودند. آسمان بالای کوه ها به طور بی رحمانه ای تاریک و ابرها آبستن آذرخش، تگرگ و باران سیل آسا بودند.

این تابلو با تابلوهای دیگری که برای مسابقه فرستاده بودند هیچ هماهنگی نداشت! اما وقتی با دقت به تابلو نگاه می کردید، در بریدگی صخره ای شوم، جوجه ی پرنده ای را می دیدید که آنجا، در میان غرش وحشیانه ی توفان، آرام نشسته بود.

پادشاه درباریان را جمع کرد و اعلام نمود که برنده ی جایزه ی بهترین تصویر آرامش، تابلو دوم است!! و سپس توضیح داد:

آرامش آن چیزی نیست که در مکانی بی سروصدا، بی مشکل، بی کار سخت، یافت شود؛ بلکه چیزی است که می گذارد در میان شرایط سخت، قلب ما همچنان آرام باشد. این تنها معنی حقیقی آرامش است.

«آرامش»، اوّلین نشانه ی حضور خداوند در درون شماست.

پاراما هانسا یوگاناندا

3
3
0
3 نفر

3 نظر

  1. سلام علیکم
    دست تون درد نکنه نکته اش خیلی جالب بود
    زیباست
  2. سلام
    ممنون؛خیلی جمله ی زیبایی بود.(آرامش اولین نشانه ی حضورخداوند در درون شماست.
  3. سلام سپاس و درود بر شما
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.