موسیقی پیشنهادی مجید اخشابی: "موسیقی متن فیلم پلنگ صورتی"


یکی از ماندگارترین آهنگ های ساخته شده برای موسیقی متن فیلم (Soundtrack)، موزیک خاطره انگیز پلنگ صورتی است. یک شاهکار به تمام معنای جاز با ملودیهای فوق العاده، از آهنگساز آمریکایی و ایتالیایی تبار، هنری مانچینی (Henry Mancini).
موزیک متن پلنگ صورتی بر اساس سبک جاز نوشته شده و زنده یاد هنری مانچینی بخشی از نت ها را بر اساس حرکات بدن کارتون پلنگ صورتی نوشته است. موسیقی متن سریال کارتونی پلنگ صورتی جزو ۲۰ موزیک برتر ساخته شده قرن اخیر از اوست. همچنین موسیقی متن این فیلم در سال ۱۹۶۵ برنده جایزه اسکار شد.
شخصیت کارتونی پلنگ صورتی شخصیت اصلی یکی از فیلمهای سریالی کوتاه نقاشی متحرک است. محبوبیت این شخصیت کارتونی باعث تولید چندین سری از فیلمهای کوتاه نقاشی متحرک شده است.
آهنگساز این فیلم یعنی هنری مانچینی از آهنگسازان و رهبران ارکستر آمریکایی ایتالیاییتبار بود. مانچینی پس از ساخت موسیقی متن فیلم ابوت و کاستلو در سال ۱۹۵۲ به عنوان آهنگساز فیلم شهرت پیدا کرد. علاوه بر این وی برای فیلم نشان شر در سال ۱۹۵۸ موسیقی متن نوشت که به گفته خودش موسیقی متن این فیلم یکی از بهترین کارهای او در آن دوره بوده است.
مانچینی کار ساخت موسیقی متن را در دهه پنجاه میلادی شروع کرد و در طول چهل سال، بسیاری از بهترین آثار را در زمینه موسیقی فیلم خلق کرد.
هنری مانچینی در ۱۸ مورد نامزد دریافت جایزه اسکار بود که توانست چهار اسکار را نیز از آن خود سازد. همچنین ۷۲ بار نامزد دریافت جایزه گرمی Grammy شد و توانست در ۲۰ مورد آن به دریافت جایزه معروف نائل آید. هنری مانچینی در سال ۱۹۹۴ از دنیا رفت.اما همیشه در یادها باقی خواهد ماند.
اهنگساز :Henry Mancini
نام آلبوم : The Pink Panther
سبک : Soundtrack, Big Band, Easy Listening
سال انتشار : 1963


5
5
0
5 نفر

3 نظر

  1. سلام استاد جان........دیشب(31 مرداد)تو هتل پتروشیمیه تبریز اقای علیرضا قربانی کنسرت داشتند..........دوستای منم که هوادار ایشون بودند با اب و تاب و خوشحالی داشتند می رفتند کنسرت خواننده محبوبشون رو تماشا کنند .......لذت ببرند......به منم گفتند شما چی؟؟؟خواننده محبوب و عزیزتون میان تبریز ؟؟؟؟ کنسرت می زارن؟؟؟منم که خواستم جولویه اونا کم نیارم گفتم اره بابا چرا نمی یاد؟؟؟.......چرا کنسرت نمی زاره؟؟؟می یاد.....و کلللللللللللی رویا بافی کردم وکللللللللللی الکی از کنسرتاتون که تو تبریز اجرا می کنید تعریف کردم. smiley24 ......و بعد از اینکه از اونا جدا شدم دلم به حال خودم سوخت وکلللللللللی به حال خودم گریه کردم و بعد خودم خودم رو تسلی دادم چون اگه این کارو نمی کردماااااااااااااا از فرط گریه از حال می رفتم اخه recourse
  2. سلام
    بی نهایت سپاس...

  3. سلام آقامجید اخشابی عزیز....کارتون خیلی جالب وجذابیه..
    ممنونم از شما واقعا عالیه من اون قسمتی که میخواد بخوابه نمیذارن بخوابه رو یادم میاد smile
    آهنگش که خیلی عالیه دوست دارم..سلامت و شاد باشید عزیز..
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.