اهل ظلمت؛ راه گم كرده؛ رفيق نا باب؛ اخلاق اسلامى؛ آيت الكرسى؛ دلنوشته؛ جام‌وما؛ وب‌سايت مجيد اخشابى
يخرجونهم من النور الى الظلمات
 
به يمن تولد در ديار اسلام و دين محمد(ص) از كودكى در نور متولد شديم و در نور رشد يافتيم. سخت به دستش نياورديم كه سخت نگاهش داريم! گرچه اكراهى در انتخاب سپيد يا خاكسترى و حتى سياه بودن براى آدمى نيست؛ اما چرا خود دست به كارى مى‌زنيم كه...
 كه آنرا در دست ديگران ناشايست مى بينيم؟! آدم به هواى خود گوش سپرد و از نور بهشت به چاه ظلمانى دنيا آمد؛ بنا شد باز از فرش به عرش رفته يوسف شود، اما نه در تهمت شنيدن و سكوت كردن! بلكه در وسوسه شدن اما باز فريب فريباى هوا را نخوردن! چگونه است كه مى‌دانيم بدى بد است و باز به رويش چشم بسته، مى گذاريم با دستان گرمش نوازشمان كند، غافل از اينكه اين گرما حُرم آتش جهنم است! و واى بر كسى كه به خنكاى نسيم بهشت عادت نموده اما كنجكاو مى شود براى درك اين گرما و به آن دل مى‌بندد! او قطعا خسران ديده اى ظالم است! كسى كه نه تنها به خويش ظلم مى كند بلكه موجب ظلمانى شدن افكار ديگران نيز مى شود... انسانى كه به سمت نسيم فرح بخش دريا مى رفته اما راه كج مى كند به سوى جنگلى سوخته تا حتى دريا را از دلواپسى به گريه بياندازد.
گرچه دريا نمى گذارد نا پاكى در دنيا بماند! با وجود آنكه مى تواند آرام و مغرور در جاى خويش پايدار بماند اما دل مى كند از خويش تا بشويد هرچه ظلمت را، زيرا مى‌داند سپيدى از سياهى تا كجا بيزار است. گاه نم نم مى‌شود بر پيكر خاك آلود راه گم كرده ها و گاه رگبارى براى شستن هر آنچه راهِ كج بر پيكر روحمان نشانده؛ گاه سيل مى شود براى بردن افرادى كه نمى دانيم روزى فرياد خواهيم كشيد از دستشان كه "يا ليت ماتخذتُ فلانا خليلا" و گاه انسان را با نواى دلنشين موسيقى اش آرام ميكند به فكر كه "از كجا آمده‌ام؟ آمدنم بهر چه بود؟!" و صد دريغ و افسوس بر آنها كه چتر بر سر مى گيرند از اين پاك شدن و همچنان در مسير گل آلود بى‌راهه ها چشم و گوش بر فرياد "ارجعى الى الله" مى بندند و همچنان آدم را مقصر گوش سپردن به زنى به نام "هوا" دانسته خود را رهجوى ميانبرى به سمت خدا مى‌نامند حال آنكه سفر كنندگان از نور به سمت ظلمت اند. بى شك اينان اصحاب گرماى جهنم و جاودان در آتش حرص و آز اند.

خدايشان دست گيرد... گرچه بهتر است بگوييم: به اميد آنكه ايشان دست خدا را ببينند... آمين

متن: afshari
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.