رفتار هنرمندانه
هنرچیست؟ هنرمند کیست؟
یک هنرمند بايد چه خصوصیاتی داشته باشد؟
شما چطور هنرمندی را دوست دارید؟

هنر، موهبت، نعمت و استعدادیست که خداوند در وجود بعضى انسانها نهاده تا با ارئه کردن و به نمایش گذاشتن آن ،برای ببینده و مخاطبانش لذت بیافریند...این لذت کم کم موجب می شود که مردم ابتدا هنرِ هنرمند را دوست بدارند و به دنبالش ، براى آفریننده ی آن هنر احترام قائل خواهند شد.
همین علاقمندی و احترام باعث می‌شود یک ارتباط دوسویه بین هنرمند و مخاطب بوجود بیاید. یعنی مخاطب در كنار دنبال کردن آثار هنرمند؛خصوصیات، خلقیات و نوع زندگى وى را هم دنبال کند.
سوالی که بوجود می‌آید این است که ،همه ی این هنرمندان ماندگارند؟ همه ی آنها را مردم "همیشه" دوست خواهند داشت؟
در سطور فوق گفته شد که مردم ابتدا به هنر هنرمند علاقمند می‌شوند و سپس به خودش، مثلاً ابتدا به صدایش،بازی اش،فیلمی که ساخته و... و سپس به شخصيت هنرمند! در كنار اين علاقه به شخصيت هنرمند، انتظاراتى نيز بوجود مى آيد كه چگونگى برآورده شدن آنها، زمينه ساز ماندگارى است.
اگر هنرمند خودش باشد ،همانی که روزهاى اول با هنرش به مردم معرفی شد، قطعاً مخاطب تا انتها با او خواهد بود، اولین سنگ بنای ماندگاری نيز، همین ثابت ماندن خوبى هاست.
با این تفاسیر، باز هم بعضی از هنرمندان این مطلب را نادیده می گیرند و پس از اینکه اندکی به قول معروف مشتری جمع کردند، یا می‌شوند تافته ی جدا بافته یا به اندازه زمین تا آسمان، با روز اول فاصله پیدا می کنند.
بعضی از شهره شده های هنر متاسفانه این ذهنیت را دارند که باید نحوه ی لباس پوشیدن، صحبت کردن و اعتقاداتشان با زمانی که هنوز معروف! نشده بودند خیلی متفاوت باشد! چرا که مردم با ذره بین آنها را زیر نظر گرفته اند.
برخى هنرمندان این جمله را به کار می برند که: هنرمند باید به چیزی که خلق می کند اعتقاد و ایمان داشته باشد تا تاثیر گذار باشد.
وقتی که بازیگری در یک فیلم نقش یک انسان بسيار مذهبی را بازی می کند ولی در رویارویی با مردمِ کوچه و بازار با سر و وضعی شرمگینانه ظاهر می شود، آن هم صرفاً جهت جلب توجه! فکر می کنید، ديگر کسی با عشق و آن ذهنیت قبلی آثار چنین هنرمندی را دنبال می کند؟
ظاهر هنرمند آنقدر برای مخاطب جالب و قابل توجه است، که وقتی یک شخصيت معروف را در خیابان می بینند، از بند کفش گرفته تا نوع راه رفتن آن شخص را فیلم برداری می کنند و دست به دست می گردانند.
آيا برخى از ظاهرهاى امروزى! شايسته‌ى هنرمندان ما هستند؟! آن هم هنرمندانى كه اغلب تبديل به الگوى رفتارى جوانان شده اند و به همين دليل قطعا بايد رفتار مسئولانه ترى داشته باشند.
از آمدن تا ماندگاری راه بسیار است.

نويسنده متن اوليه: elhamhadian
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.