دعای ماه مبارک رمضان سایت مجید اخشابی
اللّهُمَّ قَرِّبْنی فیهِ اِلی مَرْضاتِکَ ؛ خدایا نزدیک کن مرا در این ماه به سوی خوشنودیت
وَ جَنِّبْنی فیهِ مَنْ سَخَطِکَ و نَقْماتِکَ ؛ و بر کنارم دار در آن از خشم و انتقامت
وَ وَفِّقْنِی فِیهِ لِقِراءَةِ آیاتِکَ ؛ و توفیق ده مرا در آن برای خواندن آیات قرآن
بِرحْمَتِکَ یا أَرْحَمَ الرَّاحِمین ؛ به رحمت خودت، ای مهربان‌ترین مهربانان...خداوندا! امروز دومين روزى است كه به مهمانى تو آمده ام، دومين روز از اين ماه و چه لذت بخش است اين مهمانى... مرا يارى بخش با بتوانم تو را خوشنود سازم، رضايت برگزار كننده اين مهمانى به اميد جاودانه شدن اين دعوت براى من... گفته اند نشانه خشنودى تو از من، رضايت من از توست... پس به من بفهمان عمق حكمتت را تا برسم به عمق رضايت از تو كه پاداش بهشتيان است.
رحيما! مباد كه بر سر اين سفره، نمك خورده نمكدان شكنى كنم و با اين كار مستوجب خشمت شوم... يارى ام كن به بهره بردن از اين نعمت و قدر دانى اى كه مرا از خشم تو دور كند.
كريما! تو در كتاب محكم خويش، راه رسيدن به خوشنودى خويش و دورى از غضبت را به روشنى آشكار ساختى، در تمامى اين آيات نكاتى را براى رستگارى ام نهفتى، نكاتى كه با چشم گذرا و گوش ناشنوا نمى توان آنها را ديد و شنيد! پس به من توفيق "خواندن" تمامى اين آيات را عنايت كن
رئوفا! رحمت تو براى تمام جانداران مصداق دارد. هر كه به تو نزديك تر، از رحمتت بهره مندتر... مرا چنان به خود نزديك كن كه بتوانم به آرزوهاى خيرم در اين روز برسم.
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.