دعای ماه مبارک رمضان سایت مجید اخشابی
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهمَ اجْعلْ صِیامی فـیه صِیـام الصّائِمینَ... خداوندا ! روزه‌ام را در این ماه روزه روزه داران قرار ده
و قیامی فیهِ قیامَ القائِمینَ... و شب زنده داری‌ام را شب زنده داری شب زنده داران...
ونَبّهْنی فیهِ عن نَومَةِ الغافِلینَ... و بیدارم کن در آن از خواب بی خبران

و هَبْ لی جُرمی فیهِ یا الهَ العالَمینَ... و ببخش گناهم را در آن ای معبود جهانیان

واعْفُ عنّی یا عافیاً عنِ المجْرمینَ... و از من درگذر ، ای در گذرنده از گنه‌کاران .

خداوندا! امروز براى اولين بار، چون هميشه، به مهمانى ات آمده ام. خانى كه روزه داران را به آن خوانده اى، پس مرا هم از روزه داران حقيقى قرار ده! آنها كه روزه را بيش از نخوردن و نياشاميدن مى دانند، آنها كه براى بهره بردن از لذت حضور تو! تمامى لذات را رها كرده اند.
خداوندا! قرآنى كه منبع راز و رمز است در يكى از اين شب ها نازل شد! پس مرا براى شناخت اين شب ها و آرامش آنها شب زنده دار كن، حال كه روز هايم را به كناره گيرى از لذات دنيوى گذراندم، شب هايم را نيز به بركت عبادت خويش همچون روز بفرما.
خداوندا! مباد كه در خواب بى خبرى بمانم و اين ماه به پايان رسد! مباد كه بدون بهره بردن از سفره‌ى اين سحرى باقى عمرم را آغاز كنم!
خداوندا! گناههان گذشته آنچنان بر قلبم زنگار نشانده اند كه اشتهاى روح و جانم از اين خوان گسترده كم شدست، اين بى اشتهايى ضعف بيشترى را بر روحم غالب مى سازد! اما اگر تو، اى معبود هر دو جهان، احمال گذشته ام را ببخشى، بيشتر مى توانم از نعمت رمضان بهره ببرم.
خداوندا! حال كه ماه رمضان ،ماه تو، آغاز شده است؛ از آنچه عادت من بر گناه شده بگذر تا بهره بردن من از اين ماه بيشتر شود. همانطور كه رسول تو فرمود:
قال رسول الله صلى‏الله‏علیه‏و‏آله: خداوند به فرشته‏اى فرمان مى‏دهد که در هر روز از ماه رمضان در هوا ندا دهد: «اى بندگان من! مژده! گناهان گذشته شما را بخشیدم و شفاعت شما را درباره یکدیگر در شب قدر قبول کردم، مگر آن که با شراب افطار کرده باشد، یا از برادر مسلمانش کینه در دل داشته باشد.»
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.