دعای ماه مبارک رمضان سایت مجید اخشابی
اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی فِیهِ الذِّهْنَ وَ التَّنْبِیهَ ؛ خدایا در این روز مرا هوش و بیداری نصیب فرما
وَ بَاعِدْنِی فِیهِ مِنَ السَّفَاهَةِ وَ التَّمْوِیهِ‌ ؛ و از سفاهت و جهالت و کار باطل دور گردان...وَ اجْعَلْ لِی نَصِیباً مِنْ کُلِّ خَیْرٍ تُنْزِلُ فِیهِ ؛ و از هر خیری که در این روز نازل می‌فرمایی مرا نصیب بخش
بِجُودِکَ یَا أَجْوَدَ الْأَجْوَدِین ؛به حق جود و کرمت ای جود و بخشش دارترین عالم.

خداوندا! مباد كه فراموش كنم! مباد كه فراموش كنم و عادت كنم به اين ماه و در سايه‌ى عادت ندانم بايد چه كنم! مباد كه ضعف روزه مرا به خواب جهل بكشاند! آنچنان مرا از گناه دور كن كه به بركت آن هميشه در ياد داشته باشم آنچه به ياد سپردنيست را و بيدار شوم از خواب كهنه خويش.

عالما! مباد كه همچون كودكى كه با الماسى بازى مى كند، سفيهانه بچه بازى كنم با الماس رمضان! مباد كه جهل ورزم در شناخت آن و يا به باطل بگذرانم زمانى كه به لطف تو هر روز آن "اعوذ بالله من الشيطان الرجيم" به استجابت رسيده است.
رحيما! تو گفتى در هر روز از ماه رمضان بيش از ششصد روزه دار را مى بخشى، گفتى هر روز نعمات فراوان را و اجابت خير را به بندگان مى دهى، و رحمت و بخشش تو بى انتهاست! مرا نيز شامل اين نعمات كثير بگردان
اللها! تو از هركه به بخشش شناختم بخشنده ترى، بى نيازى كه عطايش را بها نگيرد و پاداشى از من نخواهى جز سعادت يافتنم به بيدارى... به حق بخششت مرا به خواسته هايم در اين دعا برسان.

 

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.