الاظافر ، درمان بیماری ، درمان بیماری ناخن ، قارچ ناخن ، ناخن های زیبا با ، مشکلات ناخن ، سوهان ناخن ، روغن جوجوبا ، رز ماری ، روغن ناخن ، علاج مشاكل الأظاف ، الأصابع ، زيت الخروع كدهان يومياً ، سایت رسمی مجید اخشابی
علاج كل مشاكل الأظافر طبيعياً
درمان طبیعی ناخن ها و تقویت آنها
تعتبر الأظافر عنوان الأنوثة، ولكن هناك بعض المشاكل التي تتعرض لها الأظافر ، وتفقدها شكلها، لذا لابد من معرفة هذه المشاكل وتجنبها ومعالجة الأظافر منها لتبدو اكثر جمالاً واناقة ، وافضل طرق العلاج هي الطرق الطبيعية. طرق علاج مشاكل الأظافر طبيعياً...ضعف الأظافر :
يدهن خل التفاح على الأظافر لمدة ساعتين في اليوم لـ 15 يوم .
أظافر هشة سهلة الكسر :
تغسل اليدين جيد وتغمس الأظافر في نصف ليمونة لمدة خمس دقائق يومياً لكي تستعيد قوتها وصحتها .
تقصف وتشقق الأظافر :
تناول فص من الثوم يومياً كل صباح لمدة شهر ، أو تنقع أطراف الأصابع في زيت الزيتون أو السمسم مع عمل تدليك خفيف للأظافر في الاتجاه من أعلى لأسفل .
اصفرار لون الأظافر :
تدعك الأظافر بنصف ليمونة مرة والمرة الثانية تدعك بقشرة الليمونة وهذا الاصفرار غالباً يكون نتيجة لدخان السجائر .
لتقوية الأظافر :
يستخدم زيت الخروع كدهان يومياً قبل النوم ، أو استخدام زيت الخروع وزيت الزيتون معاً على الأظافر قبل النوم .
لتغذية الأظافر :
اخلطي صفار بيضة و4 ملاعق صغيرة من ملح الطعام و4 ملاعق صغيرة من زيت الخروع وملعقة صغيرة من العسل الأبيض ، ويوضع الخليط في زجاجة ويستخدم مرتين أو ثلاث مرات أسبوعياً على الأقل قبل النوم .
تقوية اليدين والأظافر الضعيفة :
توضع اليدين والأظافر في ماء مذاب فيه ملح وليمون لمدة 10 دقائق من 3 إلى 4 أيام أسبوعياً .
لصحة وجمال الأظافر :
يستخدم عصير البقدونس لمدة ساعة يومياً ويستمر لمدة شهر .
كريم لتقوية وجمال الأظافر :
يتم عمل وصفة من 3 ملاعق صغيرة زيت زيتون و3 ملاعق صغيرة من خل التفاح وصفار بيضة واحدة ثم تخلط المكونات ويوضع الخليط في زجاجة ويستخدم بصفة متكررة ككريم للأظافر .
كريم للعناية بالأظافر :
يتكون من معلقتين كبار من زيت زيتون أو زيت اللوز و معلقتين كبار من عسل نحل وبياض بيضة ثم يضرب بياض البيضة ويخلط مع باقي المكونات وتدهن الأظافر من جذورها حتى نهايتها مع التدليك الخفيف .
كريم لتغذية وترطيب اليدين والأظافر :
يتكون من صفار بيضة وملعقة صغيرة من زيت عباد الشمس ثم تخلط المكونات جيداً وتدلك بها اليدين والأظافر جيداً ثم تشطف اليدين والأظافر بالماء .

درمان طبیعی ناخن ها و تقویت آنها

دانه های بلال به علت داشتن گوگرد، سیلیس، آهن، کلسیم و به علت سرشار بودن از ویتامین “B” ، برای ناخن بسیار مفید می باشد. بنابراین استفاده از آن چه به صورت خوراکی و چه به صورت ژله مفید است. برای درست کردن ژله ی دانه های بلال ، آنها را از میوه شان جدا کرده و سپس خوب له می کنید و مقدار کمی شیر به آن اضافه کرده و می گذارید تا حدود 1 ساعت بماند و بعد آنرا با فشار، از صافی رد کرده ، ژله بدست آمده را بر روی ناخن ها می مالید. این ژله از ترکیدن و گوشه کردن ناخن ها نیز جلوگیری کرده و باعث تقویت آنها می شود.
شنبلیله را ریز نموده و خوب آنرا له کنید. آب این سبزی باعث می شود تا ناخن های شما کج نشوند.استفاده از مشتقات جو ، برای تقویت ناخنها بسیار مفید می باشد. برای این کار بهتر است جو را خیس کرده و حدود 20 دقیقه در آب بجوشانید و بعد ناخن را با آن شست و شو دهید.

خوابانیدن ناخن در آبلیمو از شکنندگی ناخن و پوسته پوسته شدن کناره آن جلوگیری می کند. مالیدن زرده تخم مرغ روی ناخن ها باعث تقویت آنها و جلوگیری از شکسته شدن و بریدگی های کنار آن می شود.
اگر به درد ناخن مبتلا شده اید، یک پیاز سفید را در خاکستر داغ آتش بگذارید تا خوب پخته شود، سپس آنرا از وسط دو نیم کنید و انگشت خود را وسط آن بگذارید. اگر هر روز ، روزی 2 بار این عمل را تکرار کنید به زودی ناخن درد شما برطرف می شود. به علت این که سوژا یا لوبیای ژاپنی، حاوی ویتامین A می باشد، خوردن آب این میوه برای ناخن بسیار مفید است.
جوشانده یک مشت برگ باقلا، در 500 گرم آب، جهت درمان در نوک انگشت و ناخن به صورت قرار دادن انگشت در جوشانده گرم آن به مدت 2 ساعت اثر شفابخش دارد. ضماد گرد فلفل سیاه با زفت، برای رفع برص ناخن مفید است.
برای تورم چرکی ریشه ناخن، چنانچه شیره تره را در آرد ، مخلوط نموده و به صورت خمیری درآورید و یا شیره را با قسمت نرم درون نان، مالش داده و بر روی ناحیه متورم قرار دهید، باعث رسیدن و گشوده شدن کانون چرک دمل می شود.

ناخن‌‌هایتان را نجوید.
هنگام كار با آ‌ب و مواد شوینده از دستكش پلا‌‌ستیكی استفاده كنید.
ناخن‌‌ها را براساس شكل طبیعی آ‌نها كوتاه كنید. معمولا‌‌ كوتاه كردن ناخن پس از خیس كردن آ‌نها آ‌سان‌‌تر است.
لبه ناخن‌‌ها را با سوهان صاف كنید.
در رژیم غذایی خود از آ‌هن و روی كافی استفاده كنید.
از كندن پوسته‌های اطراف ناخن خودداری كنید.
برای حفاظت از دست‌‌ها و ناخن‌‌ها استفاده روزانه از یک كرم خوب و مانیكور كردن ناخن تاثیر بسزایی در زیبایی آ‌ن دارد. در این شماره دو روغن برای حفاظت از ناخن و دست آ‌ورده‌‌ایم. این روغن‌‌ها را با تركیب كردن مواد آ‌ن بسازید و در بطری شیشه‌‌ای تیره رنگ نگهداری كنید. هر روز دست‌‌ها و انگشتان خود را با این روغن ماساژ دهید. این روغن بخصوص برای پوست‌‌های چرب مناسب است.
روغن جوجوبا یک چهارم فنجان یا ۵۰ میلی‌‌لیتر
روغن بادام یک چهارم فنجان
روغن اسانس گل رز ۶ قطره
روغن بادام یک چهارم فنجان
روغن هسته زردآ‌لو ۲ قاشق سوپ‌‌خوری


گردآوری و ترجمه: امیره اشرف الدینی
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.