صفحه اصلي > آیتمهای اختصاصی, مجید اخشابی, مصاحبه ها > با مجید اخشابی در نمایشگاه مطبوعات

با مجید اخشابی در نمایشگاه مطبوعات


26 آبان 1393. نويسنده: nedakeshavarz

با مجید اخشابی در نمایشگاه مطبوعات


اخشابی: سه قطعه جدید به زودی منتشر می‌شود/ رپ موسیقی اصیل ایرانی نیست
خواننده مشهور کشورمان درباره موسیقی رپ گفت: رپ جنس موسیقی اصیل ایرانی نیست. من درباره موسیقی رپ همیشه تردید دارم که آیا کلمه موسیقی را می شود روی این سبک گذاشت یا نه!

با مجید اخشابی در نمایشگاه مطبوعات


مجید اخشابی هنرمند و خواننده مشهور کشورمان از غرفه  شبکه اطلاع رسانی راه دانا، در بیستمین نمایشگاه خبرگزاری و مطبوعات بازدید کرد.
وی در جریان این بازدید در پاسخ به سوال خبرنگار فرهنگ و هنر شبکه اطلاع رسانی راه دانا اظهار داشت: 3 کار جدید در دست تهیه دارم که به زودی منتشر خواهد شد.
این خواننده مشهور کشورمان درباره موسیقی رپ نیز عنوان کرد: رپ جنس موسیقی اصیل ایرانی نیست. من درباره موسیقی رپ همیشه تردید دارم که آیا کلمه موسیقی را می شود روی این سبک گذاشت یا نه!


اخشابی متذکر شد: این هم به این دلیل است که واقعا نمی شود روی این نوع سبک ها اسم موسیقی کامل گذاشت.
خبرگذاری دانا

 

مجید اخشابی در غرفه سینماپرس/ خلاقیت موسیقایی آثار تلویزیونی و سینمایی رو به کم رنگ شدن است

با مجید اخشابی در نمایشگاه مطبوعات


 مجید اخشابی در پنجمین روز بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌هاسینماپرس: مجید اخشابی آهنگساز و خواننده پیرامون وضعیت موسیقی فیلم و سریال در سینما و تلویزیون گفت: «آثار موسیقی فیلم و سریال رو به معمولی و تکراری شدن رفته است و خلاقیت موسیقایی آثار تلویزیونی و سینمایی رو به کم رنگ شدن است؛ ضمن اینکه پردازش موسیقایی رسانه هم باید دچار یک تغییر و دگرگونی شود.»

با مجید اخشابی در نمایشگاه مطبوعات


اخشابی در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: «اتفاق جدیدی در عرصه موسیقی فیلم و سریال رخ نداده است در حالی که ما می توانیم بیش از این جایگاهی که در آن هستیم، باشیم. به عقیده من اکثر آثار موسیقایی فیلم و سریال ها به لحاظ ملودیک بودن شبیه به هم شده اند؛ فقط می توان امیدوار بود که وضعیت موسیقی با توجه به تغییر مدیریتی که در رسانه ملی رخ داده است، به سمت بهبودی، پیشرفت و خلاقیت برود.»
وی افزود: «اغلب اشعاری که سروده می شود عمق بیانی ندارد و سراینده فقط حس لحظه ای خود را به مرحله نگارش درآورده است.»

 


اخشابی که آخرین اثرش آهنگسازی و خوانندگی تیتراژ پایانی سریال «خوب، بد، زشت» که در ایام نوروز از تلویزیون پخش شد بود، درباره تازه ترین کارهای هنری خود بیان داشت: «به تازگی قطعه ای برای مولایم حضرت علی (ع) خوانده ام ضمن اینکه یک قطعه با عنوان «آب» به منظور رفع بحرانی آبی کشور موسیقایی کرده ام که البته به لطف بارش برکت برف و باران رو به مرتفع شدن است.»

 


وی در پایان با بیان اینکه تازه ترین آلبومم در مرحله میکس و مسترینگ است و بعد از ماه محرم و صفر منتشر می شود، افزود: «بحران آب آن چنان ذهن من را به خود مشغول کرد که تصمیم گرفته قطعه ای برای آن بسرایم و خداوند منان را شاکرم که با رسیدن فصل سرما این بحران حداقل به طورموقت رو به کاهش است.»

بازگشت