پرندگان داراي قدرتي هستند كه انسانها هر چقدر هم تلاش كنند نميتوانند به آن دست يابند. قدرت پرواز!
تماشای پرندگان سرگرمی جذابي است. با ما به سفر هيجان انگيز تماشاي پرندگان عجيب و زيبا در نقاط مختلف دنيا بياييد.

پرندگان بهشت(Birds of Paradise)

ترجمه-انگلیسی: دلفریب ترین پرندگان جهان


پرندگان بهشت نشانه اي از خلقت منحصر بفرد پروردگار اند. اين پرندگان كه بخاطر رقص باشكوهشان بهنگام جفت گيري مشهور مي باشند در شرق استراليا و گينه نو يافت مي شوند.

پوُ اول(Po’ouli)


يكي از كمياب ترين پرندگان جهان است كه در سال 1973 در هاوايي ديده شده است. در حال حاضر تنها 3 گونه از اين پرنده در جهان وجود دارد.اگرچه برنامه اي براي پرورش آنها در دست اقدام است اما اين پرندگان در شرف انقراض اند!

كسوواري(Cassowary)شما مي توانيد اين پرنده زيبا را كه چيزي شبيه به شترمرغ و بوقلمون است ،در استراليا و همچنين در گينه نو بيابيد. مواظب باشيد كه اين پرنده را در گوشه اي گير نيندازيد يا بيش از حد به آن نزديك نشويد چون به شما حمله خواهد كرد. كسوواري واقعاً پرخاشگر و عصباني است!!

كِسترِل آمريكايي(American Kestrel)اين پرنده از خانواده شاهين هاي كوچك است و بارزترين نمونه از قد و قامت شاهانه يك پرنده شكارچي مي باشد كه بخاطر پرهاي زيبايش شگفت انگيز بنظر مي رسد.


جغدماهي بِلَكيستون(Blakiston Fish Owl)


اين جغدماهي يكي از بزرگترين جغدهاي دنياست كه 4 و نيم كيلوگرم وزن دارد و در نواحي استراليا و نيوزيلند يافت مي شود.اين پرنده از ماهي و همچنين از پستانداران كوچك تغذيه مي كند.

كركس آمريكايي آند(The Andean Condor)ممكن است كركس آمريكايي را در باغ وحش ديده باشيد. اين كركس كه در آمريكاي جنوبي پيدا مي شود ، بزرگترين پرنده دنياست.طول بال آن بيش از 10 فوت و وزن آن بيش از 40 پوند است و نسبت به پرندگان زميني بزرگترين طول بال را داراست. برخلاف پرندگان شكاري ديگر نوع نر آن از نوع ماده آن بزرگتر است.

دُم چتري شكم زرد (Yellow bellied fantail)پرنده كوچكي است كه در چين،تبت، ميانمار و بوتان ديده شده است.در حدود 11.5-12 سانتي متر طول دارد و از حشرات پرنده كوچك تغذيه مي كند.

طوطي اسكارلت(Scarlett macaw)اسكارلت از ديدني ترين گونه هاي طوطي است كه به لحاظ رنگ پراهميت است. اين طوطي بزرگ كه نماد ملي هندوراس ميباشد جزء پرندگان مجلل محسوب شده و هر خانه اي در دنيا دوست دارد يكي از آن را در خود نگه دارد.

شنل رنگي (Painted Bunting)زيباترين پرنده نقاشي شده در شمال آمريكاست . جنس نر اين پرنده اينچنين زيبا و رنگارنگ مي باشد و از اين ويژگي براي جذب پرنده ماده بهره مي گيرد. شنل رنگي پرنده قفسي محبوبي بوده است اما در حال حاضر نگهداري آن در قفس ممنوع مي باشد.

طاووس(Peacock)اين ليست بدون مجلل ترين و زيباترين پرنده دنيا كامل نمي شود.شايد رسواترين پرنده دنيا طاووس نر باشد زيرا از پرهاي رؤيايي و شگفت انگيزش براي جلب توجه جفت استفاده مي كند.

گردآوری و ترجمه: سمیه متوسل الحسینی
0
0
0
0 نفر

1 نظر

  1. خوب بود منونم smiley17

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.