یک سلول بدن مانند سایر سلول ها از پروتون، نوترون و الکترون تشکیل شده است. مادامی که بین اجزاء سلول، عشق و مهر و صلح و صفا و مشارکت و تعاون حاکم باشد، با سلول های مجاور هماهنگ خواهد بود.

اما اگر اجزاء یک سلول با یکدیگر همساز و متفق نباشند و خشونت و خودخواهی و تعارض بین آنها شایع شود، این سلول حق و حرمت سلول های مجاور را رعایت نکرده و بر آنها چیره می شود و آنها را می بلعد و این کار را آنقدر ادامه می دهد تا در نهایت خود و بیمار را نابود می کند.

کره زمین هم در میان سایر سیارات به منزله یک سلول است. اگر بتوانیم بر سفینه ای سوار شویم و پس از فرود آمدن بر سیاره دیگر به کره زمین نگاه کنیم، آن را سلولی خواهیم یافت و خود را یکی حس خواهیم کرد.

هر زمان که در این سلول، انبارها از سلاح های نظامی انباشته شود و نفرت و بغض و حسد و بی عدالتی بر اذهان توده مردم آشیان کند، این سلول از تعادل خارج شده و تمام سلول ها از خورد و کلان را تحت تاثیر قرار داده و به نابودی خواهد کشاند. (وین دایر)

معبود خودش را بخشنده و مهربان معرفی کرد، همه آنچه که دانشمندان و نویسندگان زیادی به زبان های مختلف سعی دارند به همگان نشان دهند (بخشندگی و مهربانی) و حضرت عشق این را زیبا به تصویر کشیده است.

شاید یکی از خواسته هایش این بوده که ما بدانیم راه وسعت یافتن و رهایی، بخشندگی و مهربانی است و برای این دانستن نشانه هایش را در بارش باران، وزش باد و تابش آفتاب نهاد و نشان داد با بخشندگی و مهربانی، خاک بی جان چگونه جان می گیرد و سبز می شود.

صبا خایانی

1
1
0
1 نفر

1 نظر

  1. سلام
    بی نهایت سپاس....
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.