کارایی و پرثمر بودن هر روزه، تقریباً به چگونگی احساس و احوال شما بستگی دارد. بیشتر مواقع، افراد بشاش در محیط کار موثرتر و دارای روابط بهتری هستند. هرچند طبیعی است که هراز چند گاهی انسان دچار غم و اندوه شود، اما هستند روزهایی که اضطرابها و نگرانیها باعث تغییر رفتار مشخصی در شما میشود. در طول این اوقات است که وقتی استرس و نگرانی هجوم میآورد بر حالت طبیعی زندگی شما تاثیر میگذارد. این زمان است که انجام کارها برایتآن دشوار میشود. اگر روز بدی را میگذرانید، روشهایی را به شما پیشنهاد میکنیم تا بتوانید در این مواقع روحتان را رها سازید وبه مسیر قبلی زندگی تان برگردید.

1. سعی کنید اجتماعی باشید.با یک دوست برای پیاده روی بیرون بروید یک قرار صرف قهوه ویا نهار با دوستانتان بگذارید. نیازی نیست تمام وقت در مورد مشکلاتتان بحث کنید. بعضی وقتها انچه که نیاز دارید خنده ایست که شما را به ادامه زندگی وادارد.

2. اوقاتی برای استراحت خود درنظر بگیرید.این یکی از واضحترین راه حلها برای کاهش نگرانی است. تنش زیادی در بدن، بر رفتار شما تاثیر میگذارد. سعی کنید آرام باشید.

تنفس صحیح را یادبگیرید، بدن خود را در بهترین حالت و وضیعت قرار دهید و استرس را کاهش دهید.

3.در اوقات فراغت خود ورزش کنید. بعضی افراد فعالیت جسمانی راآرامش بخش روح میدآنند. برای یک پیاده روی سریع یا دوچرخه سواری بیرون بروید. نیازی به یک برنامه

مدون ورزشی نیست، آنچه که مهم است اینست که به حرکت ادامه بدهید.

4. بازی کنید و خوش بگذرانید. کارهایی را که دوست دارید انجام دهید. کاملترین روش برای دور کردن ناراحتی ها پیدا کردن سرگرمی است.

5. یک کتاب خوب بخوانید.خواندن همیشه راه فوق العاده ای برای دور کردن مشکلات از ذهن است. یک نقطه آرام و دنج پیدا کنید که بتوانید از سکوت لذت ببرید. خواندن در چنین وضعیتی احساس تازگی و الهام بخشی خواهد داشت.

 

ادامه دارد...

برگرفته از مجله Teenager

3
3
0
3 نفر

4 نظر

 1. سلام
  خانم عبداللهی ممنون.
 2. باسلام،خیلی ممنونم.مطلب مفیدی بود.

  باسلام،خیلی ممنونم.مطلب مفیدی بود.
 3. سلام علیکم
  دست تون درد نکنه مطلب باارزشی بود زحمت کشیدین
  سپاس
 4. superb...
  tnx dear

  superb...
  tnx dear
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.