چگونه شغل رویایی تان را بیابید

 

سال 2015 را به سال دستیابی به شفل ایده آل تان تبدیل کنید. فیونا کلارک مشاور شغلی توضیح می دهد که چگونه مهارتهای طبیعی خود را شناسایی کنید و اعتماد به نفستان را بالا ببرید.

یکی از مهمترین عوامل در پیدا کردن شغل رویایی تان این است که با خود روراست باشید که حقیقتا در چه زمینه ای مهارت دارید. اینگونه آغاز کنید:

1. مهارتهای طبیعی خود را مجدد کشف کنید.
پایین تلقی کردن ارزش برخی کارهای روزمره که به سهولت انجام می پذیرند کار ساده ایست. اما لازم است که به آنها به عنوان مهارتهایی که باعث افتخارتان خواهند شد مجدد به آنها بنگرید و بر این موضوع تمرکز کنید که چگونه در یافتن شغل مورد نظرتان به شما یاری می رسانند.
لحظه ای را به تفکر درباره فعالیتهایی که در یک هفته معمولی انجام میدهید اختصاص دهید.خواه این فعالیتها در کنار خانواده صورت گیرد یادر یک فعالیت ورزشی.از تمام مهارتهایی که در انجام این فعالیتها بکار میبرید لیستی تهیه کنید.سپس لیستی از مهارتهایی که در شغل گذشته یا موقعیتهای گذشته زندگی استفاده میکردید تهیه نمایید.

اکنون 5 مهارت کلیدی را انتخاب کنید که از استفاده آنها بیشترین لذت را می برید و تمایل دارید.
که در شغل آینده خود نیز از آنها استفاده کنید.شناسایی این مهارتها از این جهت دارای اهمیت است که میتوانید از طریق آنها میزان نیرو وتوان خود را بسنجید و از انجام کار لدت ببرید. در نهایت به این بیاندیشید که چگونه آن مهارتها میتوانند در محیطهای مختلف شغلی مورد استقاده قرار گیرند.به عنوان مثال اگر دارای مهارتهای مدیریتی پروژه ای و تحقیقاتی هستید آیا میتوانید

 

از آنها برای کمک رسانی در تحقیقات سایرین یاری جویید؟

اکنون زمان آن فرارسیده که موقعیتهای شغلی به روز و آنلاین را مورد بررسی قرار دهید و در مورد مهارتهایی که کارفرمایان امروزه به دنبال آنها هستند تحقیق کنید ودریابید که آیا مهارتهای تازه به دست آمده تان یا مهارتهای کشف شده تان با آنها مطابقت دارند یا نه.سعی کنید خلاق باشید و ایده هایتان را طبقه بندی کنید. هدف دستیابی به کار و فعالیتی است که شما قلبا میتوانید با تکیه بر مهارتهای شناخته شده خود به انجام برسانید.

ادامه دارد...

www.familiesonline.co.uk

1
1
0
1 نفر

1 نظر

  1. سلام
    ممنون.......
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.