مري پوپ آزين
ارسال شده توسط maryam.pourmohammadi در 25 دی 1391 23:56
پست #1
گروه کاربری: عضو سایت
پست ها: 38412
محبوبیت: 47
عضويت: 28 آذر 1391
تشکرها: 2055
تشکرها از اين کاربر: 6456
مري پوپ آزينمری پوپ آزبرن پدید آورنده ی مجموعه "خانه درختی سحرآمیز" در سال ۱۹۴۹ در اوكلاهامای امریكا زاده شد. دوران کودکی اش به دلیل شغل نظامی پدر در سفر و نقل مكان های فراوان گذشت.

در آغاز دهه ی هفتاد میلادی، آزبرن وارد دانشگاه كارولینای شمالی شد و پس از پایان تحصیلات، به دیدار کشورهای اروپایی پرداخت. در سفر به اروپا با گروهی از جوانان اروپایی همراه شد تا از ۱۶ كشور آسیایی از جمله ایران، عراق، افغانستان، هند، پاكستان و نپال دیدن كند و از این سفرها تجربه های گرانبهایی اندوخت. پس از بازگشت به امریكا و پیش از آغاز نویسندگی، كار در رستوران، آژانس مسافرتی و نیز تدریس را آزمود. نخستین كتابش در سال ۱۹۸۲ با عنوان "بدو، بدو، با آخرین سرعت" منتشر شد كه زندگینامه ی دختری است كه در خانواده ای ارتشی بزرگ می‌شود. نخستین كتاب از مجموعه "خانه درختی سحرآمیز" را در سال ۱۹۹۲ منتشر کرد که تا کنون ۳۹ جلد آن منتشر شده است. مجموعه "خانه درختی سحرآمیز در قالب داستان اطلاعات قابل توجهی از تاریخ، جغرافیا، فرهنگ و آداب و رسوم ملل مختلف در اختیار مخاطب میگذارد. از این مجموعه تاکنون ۵۰ میلیون نسخه به فروش رفته است.
خانم آزبرن در سال ۲۰۰۰ با همراهی شوهرش اقدام به انتشار مجموعه‌ ی مكمل خانه درختی سحرآمیز می‌نماید كه به عنوان راهنمای مجموعه محسوب می‌شود. این مجموعه راهنما كه تاكنون ۱۶ جلد از آن منتشر شده اطلاعات بسیار دقیقی در زمینه‌های مختلف به مخاطب می‌دهد تا جایی كه از این مجموعه در مدارس امریكا جهت آشنایی دانش‌آموزان با تاریخ امریكا نیز استفاده می‌شود. در این مجموعه شخصیت‌های اصلی مجموعه "خانه درختی سحرآمیز "یعنی جك و آنی وظیفه اطلاع‌رسانی به مخاطب را به عهده دارند.
آزبرن داستان های این مجموعه را در تئاتر وارنر با اجرای موزیکال به روی صحنه برده که با استقبال فراوان رو به رو شده است. سی دی اجرای موزیكال نیز در دسترس عموم قرار دارد.
ازبرن بیش از ۱۰۰ اثر برای کودکان و نوجوانان نوشته است. او در سال ۱۹۹۳ ریاست بیست و هفتمین دوره ی انجمن نویسندگان که از باسابقه ترین نهادهای نویسندگان در امریکاست، برگزیده شد و هم اکنون عضو هیئت مدیره ی این انجمن است.
تا کنون ۲۰ جلد از مجموعه ی "خانه ی درختی سحر آمیز" با برگردان هوری عدل طباطبایی از سوی انتشارات پرستو به بازار نشر روانه شده است

سایت: http://www.marypopeosborne.com--------------------
سكوت سرشار از ناگفته هاست...
 
پاسخ سریع پاسختاپيک جديد
كسانی كه در حال مشاهده اين تاپيک هستند:
کل: 1 | ميهمانان: 1 | كاربران: 0
ليست كاربران: