نسیم خاکسار
ارسال شده توسط maryam.pourmohammadi در 26 دی 1391 00:12
پست #1
گروه کاربری: عضو سایت
محبوبیت: 47
عضويت: 28 آذر 1391
تشکرها: 2055
تشکرها از اين کاربر: 6452
نسیم خاکسار

نسیم خاکسار (۱۳۲۲ آبادان) از نویسندگان و نمایش‌نامه‌نویسان ایرانی است. از او ۲۶ جلد کتاب تاکنون چاپ شده است. چندین اثر آقای خاکسار به زبان هلندی نیز ترجمه شده‌است. این اثرها عبارتند از: بقال خرزویل، سفر تاجیکستان، بادنماها و شلاق‌ها و نمایشنامهٔ زیر سقف.

نسیم خاکسار در دانشسرای معلم در اصفهان و همدان تحصیل کرد و چند سالی در روستاهای آبادان و بویراحمد آموزگار بود. او داستان‌نویسی را از سال ۱۳۴۴ آغاز کرد و در سال ۱۳۴۶ بازداشت شد. وی پس از انقلاب ناچار به ترک ایران شد و در هلند اقامت نمود.

کتاب‌های کودکان
- بچه‌ها بیایید با هم کتاب بخوانیم. سال انتشار: ۱۳۴۹ ۲- من می دانم بچه‌ها دوست دارند بهار بیاید. سال انتشار: ۱۳۵۲ ۳- چگونه آگاهی خود را زیاد کنیم. سال انتشار: ۱۳۵۸ ۴- اگر آدم‌ها همدیگر را دوست بدارند. سال انتشار: ۱۳۵۸ ۵- من صلح را دوست دارم. سال انتشار: ۱۳۶۱ ۶- کوچه بی قواره و چهار پیرزن. سال انتشار: 1368

داستان کوتاه

- گیاهک. سال انتشار: ۱۳۵۸ ۲- نان و گل. سال انتشار: ۱۳۵۸ ۳- روشنفکر کوچک. سال انتشار: ۱۳۶۰ ۴- دیروزی ها. سال انتشار: ۱۳۶۶ ۵- بقال خرزویل. سال انتشار: ۱۳۶۷ ۶- مرائی کافر است. سال انتشار: ۱۳۶۷ ۷- آهوان در برف . سال انتشار: ۱۳۶۸ ۸- راستهٔ آریزونا. سال انتشار: ۱۳۸۱‌

رمان

۱- گام‌های پیمودن سال انتشار: ۱۳۶۰ ۲- قفس طوطی جهان خانم. سال انتشار: ۱۳۷۱ ۳- بادنماها و شلاقها،. سال انتشار: ۱۳۷۶

کتاب شعر

- درخت. جاده. کودک. سال انتشار: ۱۳۵۹ ۲- داستان همایون و عشق. سال انتشار ۱۳۶۸

نمایشنامه
- سه نمایشنامه. سال انتشار ۱۳۶۶ ۲- آخرین نامه. سال انتشار ۱۳۶۹ ۳- ماهی‌های ساردین و نمایشنامه‌های دیگر. سال انتشار: ۱۳۸۰

کتاب نقد و سفر نامه

- آوای دگرگون. مجموعه مقاله. سال انتشار: ۱۳۷۱ ۲- سفر تاجیکستان. سفر نامه. سال انتشار: ۱۳۷۱ ۳- ما و جهان تبعید. مجموعه مقاله. سال انتشارک ۱۳۷۹

ترجمه

۱- قلب من در کوهساران. اثر ویلیام سارویان. سال انتشار. ۱۳۵۹ ۲- گاو و پیرزن. رمان اثر ملک راج آنانند. سال انتشار ۱۳۶۶ ۳- بگذار آن را جاز بنامند. مجموعه چند داستان از نویسندگان کشورهای مختلف جهان. سال انتشار۱۳۶۹ ۴- داستان‌های هلندی. سال انتشار .۱۳۷۴ ۵- خانه ای خالی. رمان . اثر مارخا مینکو. سال انتشار ۱۳۸۳

آثار به زبان هلندی

بقال خرزویل. سال انتشار ۱۹۹۱ سفر تاجیکستان. سال انتشار ۱۹۹۴ بادنماها و شلاق ها. سال انتشار ۱۹۹۷ زیر سقفی ارزان و دو نمایشنامه دیگر. سال ۱۹۹۷ بین دو در. سال انتشار ۲۰۰۰

--------------------
سكوت سرشار از ناگفته هاست...

پاسخ سریع پاسختاپيک جديد
كسانی كه در حال مشاهده اين تاپيک هستند:
کل: 1 | ميهمانان: 1 | كاربران: 0
ليست كاربران: