فرهاد حسن زاده
ارسال شده توسط maryam.pourmohammadi در 26 دی 1391 13:31
پست #1
گروه کاربری: عضو سایت
پست ها: 38412
محبوبیت: 47
عضويت: 28 آذر 1391
تشکرها: 2055
تشکرها از اين کاربر: 6456
فرهاد حسن زاده


فرهاد حسن زاده، فروردین ماه ۱۳۴۱ در آبادان به دنیا آمد. او فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۶۸ آغاز کرد و تا کنون ٥٠ عنوان کتاب در زمینه های گوناگونی چون رمان، افسانه، داستان کوتاه، داستان بلند، فانتزی، طنز و زندگی نامه به بازار نشر ارائه داده که بیشتر این آثار در حوزه کودک و نوجوان بوده است.

او از اعضای هیئت مؤسس انجمن نویسندگان کودک و نوجوان است وهم اکنون مسئولیت بخش ادبی تحریریه نشریه "دوچرخه" (ضمیمه روزنامه همشهری ویژه نوجوانان) را بر عهده دارد.
ماشو در مه (رمان نوجوان)، روزنامه سقفی همشاگردی (مجموعه طنز برای نوجوانان)، عشق و آینه (مجموعه داستان)، همان لنگه کفش بنفش (داستان کودک)، بندرختی که برای خودش دل داشت (داستانک)، لبخندهای کشمشی یک خانواده‌ی خوشبخت (مجموعه داستان)، خنده به شرط قلقلک (شعر طنز برای نوجوانان) آثاری است که در پیشینه او به چشم می خورد.
حسن زاده درجشنواره بزرگ بیست سال ادبیات کودک و نوجوان سال ۱۳۷۹ توانست عنوان "نویسنده برگزیده" را از آن خود کند . او در سال ۱۳۸۳ با رمان "حیاط خلوت" نامزد دریافت جایزه بنیاد گلشیری شد و آثار "عشق و آینه"، "دو لقمه‌ چرب و نرم" و "همان لنگه کفش بنفش" او، در سالهای ۱۳۸۱،۱۳۸۰ و ۱۳۸۳ به عنوان کتاب سال نشریه سلام بچه ها انتخاب شد.
سایت:
http://www.farhadhasanzadeh.com
http://www.farhadhasanzadeh.blogfa.com
ایمیل:
peyk@farhadhasanzadeh.com--------------------
سكوت سرشار از ناگفته هاست...
 
پاسخ سریع پاسختاپيک جديد
كسانی كه در حال مشاهده اين تاپيک هستند:
کل: 1 | ميهمانان: 1 | كاربران: 0
ليست كاربران: