پیام تبریک مجید اخشابی به مناسبت روز داروساز

 

اگر در عهد قدیم به دنیا می آمدم یقینا از جمله افرادی بودم که به دنبال کیمیاگری می رفتم البته بعنوان شغل دوم.
باید گفت کیمیاگری هنوز در روزگار ما رواج دارد البته نه از نوع تبدیل مس به طلا!!! همه ما میتوانیم به نوعی کیمیاگر باشیم.
به نظر من وقتی کسی بتواند دانش را تبدیل به ثروت کند، محبت را تبدیل به دوستی،صداقت را به اعتماد،عمر را به لذت، تجربه را به مهارت و موقعیت را به موفقیت و... یقینا یک کیمیاگر است.
البته سبک دیگری هم از کیمیاگری وجود دارد که در آن به راحتی دوستی به دشمنی، اعتماد به بدبینی، سرمایه به بادفنا، عشق به نفرت و فرصت به بطالت و... تبدیل میشود که این هم برای خود مهارتیست...!
اگر چه بشر هیچوقت نتوانست کیمیای ابدال مس به طلا را کشف و یا همگانی کند ولی تا دلتان بخواهد زندگی اش پر است از کیمیاگری های اینچنینی.
با اینکه تلاش ها و کاوش های کسی چون محمدبن ذکریای رازی (کاشف الکل، اسید سولفوریک و نفت سفید) در معرفی علم شیمی نوین، فرضیه تبدیل عناصر به یکدیگر را رد کرده است ولی همچنان رویای شیرین کیمیا گری همچنان از محبوب ترین خاطره های بشر در علم مواد است و هنوز عالم امکان را ناتوان از انجام و تحقق چنین فرایندی نمی نداند (حداقل بعضی ها مثل من)
در هرصورت؛ دوست عزیز داروسازی امروز با یادآوری روز داروساز این روز را به من تبریک گفت...
بنده نیز بر خود لازم میدانم این روز را به همه داروسازان و شیمی دانها و کیمیا گران معاصر تبریک عرض کنم.
2
2
0
2 نفر

1 نظر

  1. کیمیاگر گفت ؛خوشبخت کسی است که خدا را در خود ببیند و در خود بجوید. خوشبختی حتی میتواند در یک دانه ناچیز ماسه صحرا هم دیده شود.
    متاسفانه افراد زیادی در پی مسیر سرنوشت خویش نیستند و. با "حدیث خویش " زندگی نمیکنند. و بسیاری هم به دنیا با چشمی دیگر و نگاهی متفاوت می‌نگرند.

    در آن دوره، میتوانستند، همه دانش "کیمیا " را بر سطح یک زمرد ساده بنویسند ولی انسان برای سادگی، اهمیتی قایل نبود،بنابراین شروع کردند به تعبیر وتفسیر کلماتی که در نفس خود سادگی قابل فهم داشتند.بدینسان دانشی که فقط بر سطح یک زمرد جای میگرفت لای خروارها تن کتاب و رساله مدفون شد.

    و بالاخره به زمانی رسیدیم که ادعاهای عجیب "برتر بودن از دیگری" هم آغاز گردید.
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.