پیام مجید اخشابی در هفته آخر مهر 96


شايد بيشتر از هميشه،وقتي كه در بازيهاو رجز خواني هاي سياسي هويت و اعتبار و يا امنيت كشورمان نشانه ميرود ايران برايمان اهميت و موضوعيت پيدا ميكند. حداقل كاري كه همه به آن متوصل ميشويم اظهار نظر و بيان عقيده ويا شعار هايي بر عليه تهديد كننده است كه واقعادر نوع خود بازخوردي طبيعي است.
معمولا اين روز ها به مدد فضاي مجازي و البته بيشتر هشتك ها...بصورتي مجازي، واكنش ها به سوي هدف گسيل ميشود و غالبا اين فرايند خيلي هم طولاني نيست... اتفاقا امروز همين موضوع را در گفتگو با يكى از خبر گزاري ها طرح كردم كه ايران بدون ايراني خالي از سكنه است پس در وهله اول آنچه مهم است ايراني ها هستند كه همدلي و همفكري و همياري شان منجر به حفظ تماميت ارضي كشورشان ميشود.

چقدر بهتراست در كنار اين فعاليتهاي مجازي كمي حقيقي ترو غير هيجاني تر با موضوعات بر خورد كنيم!
با الهام از مفهوم زيبا و تاريخي جمله جبران خليل جبران: "نگوييم كشورم برايم چه كرده است بگوييم من براي كشورم چه كرده ام"
از خود بپرسيم من براي هموطنم چه كرده ام؟!
هنگام هشتك نويسي ازخود بپرسيم آيا حاضرم در كسب و كار و تجارت از هموطنم سود كمتري دريافت كنم؟!
آيا حاضرم با رحم و ملاطفت بيشتري با او معامله كنم ؟!
آيا حاضرم در مراجعات او به ادارات ومراكز ،كار امروزش را به فردا نيندازم؟!
آيا با هراختلاف سليقه اي ميتوانم در كنارش زندگي كنم؟!
آيا واقعا با او مهربانانه و معرفت مدارانه و محترمانه برخورد مي كنم؟!
يا اينكه فقط به خوبي از عهده شعار دادن بر مي آيم...؟!؟!

اميدوارم روز بروز با هم و در كنار هم مهربان تر و صميمانه تر و منطقي تر و با گذشت تر زندگي كنيم كه در اين صورت است كه بدون حرف به دنيا ثابت ميشويم... با آرزوي سربلندي و سر افرازي هميشگي شما هموطنان نازنين با عنايت حضرت دوست هفته بسيار خوبي در پيش داشته باشيد.
با احترام و ارادت: مجيداخشابي ٩٦.٧.٢٢


2
2
0
2 نفر

1 نظر

  1. سلام آقای دکتر مجید اخشابی استاد عزیز وگرانقدر احسنت ودست مریزاد باید گفت به شما استاد فهیم وبا دانش با بیان ارزشمند وستودنی تون زبانها قاصره در مقابل درک درست وبه جا تون عزیز با فهم وکمالات دعای خیر خانواده های بزرگواری که عزیزانی رو هدیه به این آب وخاک پر گهر کردند همیشه بدرقه ی وجود نازنین تون که باعث افتخارید وهمچنین اثر به یاد ماندنی تون که با انتخاب شعری ناب به خوبی هر چه تمامتر گویای ایران همیشه سر فراز است دعای همیشگی ام سلامت سعادتمند سرفراز وپایدار موفق وموید باشید در پناه مهر حضرت دوست برای همیشه بهترین استاد عرصه ی هنر
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.