اشتباهات شستشوی لباس‌ها با ماشين لباسشويي 

آشنايي با اين اشتباهات شستشو به شما كمك مي‌كند تا ديگر با كوچك شدن و كم‌رنگ شدن لباس‌ها بعد از شستشوي آنها مواجه نشويد.

اشتباهات شستشوی لباس‌ها با ماشين لباسشويياشتباهات شستشوی لباس‌ها با ماشين لباسشويي

- اشتباه اول: شستشوي بيش‌ازحد شلوار جين 
چنانچه عادت داريد در پايان روز شلوار جين خود را در آورده و براي شستشو به داخل سبد البسه چرك بیندازيد، بزرگ‌ترين اشتباه را مرتكب مي‌شويد. طبق نظر كارشناسان، شستن بيش‌ازحد شلوار جين و كتان باعث كم‌رنگ شدن و خراب شدن بافت پارچه آن مي‌شود. در عوض چنانچه احساس كرديد شلوارتان بو گرفته يا لكه‌هاي مشخصي روي آن مشاهده كرديد، مي‌توانيد با برنامه آب سرد ماشين لباسشويي آن را بشوييد. براي از بين بردن باكتري‌هاي موجود روي شلوارتان مي‌توانيد در فواصل شستشوها بعد از هر بار استفاده، شلوار را داخل يك كيسه گذاشته و داخل فريزر قرار دهيد.

اشتباهات شستشوی لباس‌ها با ماشين لباسشويياشتباهات شستشوی لباس‌ها با ماشين لباسشويي


- اشتباه دوم: شستشوي لباس‌های تيره‌رنگ با آب داغ 
شستن لباس‌های تيره‌رنگ در آب گرم يا داغ باعث رنگ‌ورورفتگي زود هنگام آنها مي‌شود. ايده بهتر براي اين نوع لباس‌ها، شستن در آب سرد است و همچنين استفاده از پودرها و مواد شوينده‌اي كه براي لباس‌های تيره‌رنگ اختصاص يافته‌اند و باعث تثبيت رنگ آنها مي‌شوند.

اشتباهات شستشوی لباس‌ها با ماشين لباسشويياشتباهات شستشوی لباس‌ها با ماشين لباسشويي- اشتباه سوم: پشت‌ورو نكردن لباس‌ها به هنگام شستشو
انداختن لباس‌ها داخل ماشين لباسشويي يا خشك‌كن بدون تكان دادن آنها سبب مي‌شود پارچه آنها كرك‌زده و بي‌رنگ شود. براي جلوگيري از كهنه شدن زود هنگام لباس‌ها قبل از شستشو، آن‌ها را پشت‌ورو كنيد.


اشتباهات شستشوی لباس‌ها با ماشين لباسشويياشتباهات شستشوی لباس‌ها با ماشين لباسشويي- اشتباه چهارم: پاك نكردن سريع لكه‌ها 
ساده‌ترين روش براي خراب كردن تي‌شرت سفيد دلخواهتان اين است كه پاك كردن لكه‌هاي اوليه را به تاخير اندازيد. اولين‌بار كه روي بافت لباس لكه جذب شود پاك كردن آن مي‌تواند تقريبا غيرممكن شود. بخش‌هاي لكه شده را بلافاصله با استفاده از مايع ظرفشويي يا ديگر مواد لكه‌بر كه در منزل يافت مي‌شود بسابيد و پاك كنيد سپس با دست شسته و خشك كنيد و بعد داخل ماشين لباسشويي قرار دهيد.


اشتباهات شستشوی لباس‌ها با ماشين لباسشويياشتباهات شستشوی لباس‌ها با ماشين لباسشويي- اشتباه پنجم: عدم توجه به برچسب لباس 
به دستورالعمل‌هاي ويژه شستشو كه روي برچسب داخل البسه نوشته مي‌شود توجه كنيد تا با به‌كارگيري آنها لباس‌تان از دوام بيشتري برخوردار شود. اگر روي برچسب يك پوليور نوشته شده است كه با آب سرد شسته و آن را خشك كنيد، بهتر است براي جلوگيري از كوچك شدن آن، اين دستورالعمل را انجام دهيد. چنانچه در مورد دستورالعمل‌ها مطمئن نبوديد از اطلاعات اينترنتي كمك بگيريد.


اشتباهات شستشوی لباس‌ها با ماشين لباسشويياشتباهات شستشوی لباس‌ها با ماشين لباسشويي


- اشتباه ششم: چك نكردن جيب‌ها 
چنانچه شلواري را به همراه دستمال‌كاغذي مچاله شده در جيب‌هاي آن، داخل خشك‌كن يا ماشين لباسشويي بيندازيد با پرزهاي سفيدرنگ كوچكي روي همه لباس‌هايتان مواجه خواهيد شد. همچنين سكه‌ها و كليدهاي به جا مانده در جيب البسه نه تنها باعث خراش و صدمه به ماشين لباسشويي مي‌شود بلکه ممكن است حالت زنگ‌زدگي آنها به دليل تماس با آب، روي لباس‌ها لكه ايجاد كند. از ديگر مواد موجود در جيب‌ها انواع آب‌نبات است كه در صورت آب شدن دردسرهاي ديگری ايجاد مي‌كند.

اشتباهات شستشوی لباس‌ها با ماشين لباسشويياشتباهات شستشوی لباس‌ها با ماشين لباسشويي0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.