پزشکی: روشی جدید برای درمان افراد مبتلا به فشار خون بالا

تمرین حرکات هوازی (از روش‌های تمرینی برای کسب آمادگی جسمانی) در آب برای فشارخون بسیار مفید است به ویژه هنگامی که دارو نیز بر روی بیماران مبتلا به فشار خون اثر نداشته باشد یا ضعیف عمل کند.

یک گروه برزیلی در دانشگاه سائوپائولو در آزمایشی به مزایا و اثرات مفید فعالیت بدنی هوازی بر فشار خون بالا پی بردند؛ آنها مردان و زنان در گروه سنی 40 – 65 سال را برای آزمایشات خود انتخاب کردند و آنها را در دو گروه قرار دادند؛ آن‌ها یک مشکل مشترک در بالا بودن فشارخون داشتند و هیچ فعالیت بدنی منظمی نداشتند.

در این آزمایشات، آنها در حالی که به خوردن داروهای خود ادامه دادند مدت سه ماه و هفته‌ای سه ساعت در یک استخر با درجه حرارت 32 درجه، تمرین حرکات هوازی انجام می‌دادند.

در این آزمایشات هیچ عادتی تغییر نکرد و تغییرات در فشار خون به دفعات توسط محققان و یا در خانه با یک دستگاه فشارخون خانگی اندازه‌گیری شد؛ نتایج نشان داد فشار خون در گروه اول شرکت کنندگان با انجام حرکات تمرینی هوازی در آب به طور قابل توجهی موجب بهبودی آنان شده است.

در این آزمایشات فشارهای سیستولیک (بالاترین) یا دیاستولیک بودند و این نشان می‌داد حرکات تمرینی هوازی در آب موجب برگشتن به پارامترهای رضایت بخش می‌شود.
0
0
0
0 نفر

2 نظر

 1. خیلی هم خوب...
  مرسی smiley33

 2. سلام الهه عزیز smiley17
  خواهش می شود نازنین بانو
  love

  سلام الهه عزیز smiley17
  خواهش می شود نازنین بانو
  love
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.