تغذیه: روغن زیتون، مضر ترین روغن برای سرخ کردن مواد غذایی


سالم ترين روش براي پخت غذا، روش آب پز کردن است.در صورتي که ناچار هستيد غذاي خود را سرخ کنيد، بايد از روغن مخصوص سرخ کردني استفاده کنيد. اگر قصد داريد روغني را که يک بار براي سرخ کردن از آن استفاده کرده ايد، دوباره مورد استفاده قرار دهيد، بايد هنگام خريد، در انتخاب نوع روغن دقت کنيد.

بررسی ها نشان می دهند، متاسفانه مشاهده مي‌شود افراد بسياري براي سرخ کردن مواد غذايي بويژه موادي که جذب روغن بالايي دارند، از جمله بادمجان و کدو از روغن زيتون استفاده مي‌کنند. اين در حالي است که اين روغن هنگام سرخ کردن مواد به درجه‌اي از دود مي‌رسد که ساختار روغن به هم ريخته، ترکيبات جديدي که براي سلامت بدن خطر داشته، سرطان زا و سمي هستند را تشکيل مي‌دهد.

روغن زیتون جزو روغن هایی است که نباید از آن هنگام سرخ کردن مواد غذایی استفاده کرد زیرا باعث تولید مواد سمی و خطرناک می شود و ساختار ماده غذایی را به هم می زند اط این رو بهتر است از روغن درت استفاده کرد و بهتر است روغن زیتون را در تماس با نور و گرما قرار نداد.

منبع : کنجکاو
0
0
0
0 نفر

3 نظر

 1. سلام
  ممنون مژده جون smiley17
  عالیییییییییییی بود خانوم گل smiley16

  سلام
  ممنون مژده جون smiley17
  عالیییییییییییی بود خانوم گل smiley16
 2. سلام علیکم
  دست شما درد نکنه مژده خانم
  اشکال نداشته باشه باید بگم که بهترین روغن برای سرخ کردنی روغن "ارده کنجد" هست لازمه به توجه هست که روغن کنجد نه ! روغن "ارده کنجد"
 3. s.setayeshniya ,
  سلام ستایش خانوم عزیز ممنونم smiley17

  ساچیم ,
  سلام
  خواهش میکنم ، خیلی ممنونم.
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.