کوتاه از دنیای علم و فناوری 7


آیا تا به حال به این فکر کرده اید که ممکن است این نوشته هایی که در حال خواندنشان هستید،توسط یک ربات نوشته شده باشند!خبرگزاری آسوشیتدپرس دقیقا همچنین کاری کرده است!آن ها یک ربات ژورنالیست استخدام کرده اند!

صندلي هشدار دهنده براي رانندگان خسته
کوتاه از دنیای علم و فناوری 7


فارس-يک گروه تحقيقاتي، حسگرهايي براي صندلي خودرو طراحي کرده که قادر به بيدار کردن راننده و کنترل خودرو است.اين حسگرها در بافت صندلي راننده قرار مي گيرد وبراي نظارت و اندازه گيري ضربان قلب راننده طراحي شده است که در حالت خواب بودن يا چرت زدن راننده به صدا در مي آيد و راننده و سرنشينان ديگر را از خطر نجات مي دهد.سيستم پيشنهادي براي ارسال هشدار بدين شکل است که در صورت به خواب رفتن راننده به او هشدار مي دهد تا خودرو را متوقف کند اما اگر هشدار را ناديده گرفت و خودرو را نگه نداشت، اين فناوري مي تواند سيستم را کنترل و با شناسايي خطوط روي زمين، خودرو را با سرعت پايين تر هدايت کند؛ حتي قادر خواهد بود اطلاعات را براي ارسال اقدامات بعدي به يک مرکز کنترل بفرستد و اين گونه زندگي راننده را از خطر نجات دهد.

کشف خاک ‌شبه‌زمینی در مریخ

ایسنا-خاک موجود در عمق یک دهانه برخوردی 3.7 میلیاردساله نشان می‌دهد مریخ زمانی گرم‌تر و مرطوب‌تر از زمان حال بوده‌ است.
«گرگوری رتالاک» زمین‌شناس دانشگاه اورگون، بر اساس تصاویر و داده‌های دریافتی از کاوشگر کنجکاوی این ادعا را مطرح کرده است.
تصاویر کنجکاوی از دهانه برخوردی گیل نمونه‌های خاک زمین‌مانند را با سطوح ترک‌برداشته‌ای نشان می‌دهد که مملو از سولفات، حفره‌های بیضوی و تراکمات سولفات بوده و با خاک‌های «دره‌های خشک» قاره قطب جنوب و بیابان آتاکامای شیلی قابل‌مقایسه است.

گالری مورس تا موبایل افتتاح می شود

کوتاه از دنیای علم و فناوری 7


مهر-موزه علوم و فناوری سومین گالری خود را تحت عنوان گالری "مورس تا موبایل" با هدف نمایش سیر تحول ارتباطات و وسایل ارتباط جمعی از ابتدای پیدایش تاکنون افتتاح می کند.
گالری مورس تا موبایل، 12 مردادماه در محل نمایشگاه موزه علوم وفناوری در خیابان سی تیر تهران به نمایش در می آید.
این گالری بعد از گالری های فناوری های بومی و مرکز علم سومین گالری علم و فناوری محسوب می شود که سیر تحول ارتباطات و وسایل ارتباط جمعی را از ابتدای پیدایش تا زمان حاضر نشان خواهد داد.

اولین گزارش ربات خبرنگار منتشر شد

کوتاه از دنیای علم و فناوری 7


مهر-چندی پیش، آسوشیتدپرس خبر از استخدام ربات های هوشمند در تحریریه این خبرگزاری را منتشر کرد. اکنون اولین گزارش ربات ژورنالیست منتشر شده است.
آسوشیتد پرس، Associated Press مخفف AP یک آژانس خبرگزاری امریکایی است. آسوشیتدپرس را می توان اولین خبرگزاری دانست که با ورود ربات ها متحول خواهد شد. مدیران این خبرگزاری برای تهیه و نگارش گزارش های مربوط به وضعیت سود یا زیان شرکت های تجاری از ربات های هوشمند استفاده کرده اند.

منبع : کنجکاو
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.