گوگل يک ميليارد دلاربراي ورود به دنياي گيمرها هزينه کرد

پيشتر شايعات مربوط به تصاحب Twitch، بزرگ ترين سرويس اشتراک گذاري ويدئوهاي مرتبط با بازي، به گوش مي رسيد و سرانجام اين خبر تاييد شد. به گزارش zoomit ، گوگل يک ميليارد دلار هزينه کرد تا بتواند گيمرها را بيش از پيش به خود نزديک کند.در توييچ کاربران که عموما گيمر هستند، مي توانند ويدئو استريم بازي خود را با ميليون ها کاربر اين شبکه به اشتراک بگذارند تا ديگران به تماشاي بازي آن ها بپردازند. توييچ به شدت بين گيمرها محبوب شده است و روزانه ميليون ها کاربر از آن استفاده مي کنند.

تهيه دقيق ترين نقشه از مريخ

ايسنا-سازمان زمين شناسي آمريکا با استفاده از داده هاي فضاپيماي اوديسه مريخ، دقيق ترين نقشه از سطح سياره سرخ را تهيه کرد.
به گفته سرپرست گروه تحقيقاتي، از 20 هزار تصوير حرارتي THEMIS ، براي توليد ويژگي هاي سطح با وضوح تصويري بسيار بالا در طراحي اين نقشه استفاده شد.نقاط تيره تر روي نقشه، در شب سردتر هستندو اينرسي حرارتي کمتري دارند؛ مناطق روشن تر، گرم تر هستند و سطوحي با اينرسي حرارتي بالاتر را نشان مي دهند.

کشف سياره فراخورشيدي با طولاني ترين سال

ايسنا-اخترشناسان يک سياره فراخورشيدي را شناسايي کرده اند که طول هر سال آن 704 روز است.
ستاره ميزبان Kepler-421 در فاصله هزار سال نوري از زمين در جهت صورت فلکي شلياق (Lyra) واقع شده و سياره فراخورشيدي Kepler-421b در مدار آن در حال چرخش است.
فاصله Kepler-421b از ستاره ميزبان بيش از 177 ميليون کيلومتر است، درنتيجه دماي اين سياره در ابعاد اورانوس به منهاي 92.7درجه سانتي گراد مي رسد.


کشف ویروسی که در بدن نیمی از مردم جهان وجود دارد

ایسنا- تحقیقات صورت گرفته توسط محققان آمریکایی نشان می‌دهد، بدن بیش از نیمی از مردم جهان میزبان ویروس جدید رود به نام crASSphage است.
ویروس crAssphage یکی از رایج‌ترین گونه‌های باکتری روده موسوم به باکترویئدها (Bacteroides) محسوب می‌شود؛ محققان معتقدند که این باکتری با بیماری‌های مرتبط با روده، چاقی و دیابت در ارتباط است.
«رابرت ای. ادواردز» استاد بیوانفورماتیک دانشگاه ایالتی سن‌دیه گو و نویسنده مطالعه، این ویروس را بصورت کاملا تصادفی کشف کرد.

کوتاه از دنیای علم و فناوری 8


مغز انسان چگونه با کم‌آبی بدن مقابله می‌کند؟

ایسنا- محققان دریافتند مغز انسان برای مقابله با کم‌آبی بدن مکانیسم ویژه‌ای دارد.در حقیقت مغز انسان با استفاده از اکسیژن در برابر کم آبی محافظت می‌کند.
آنها عنوان کردند: اگرچه کم‌آبی بدن به طور قابل توجهی جریان خون به مغز را کاهش می‌دهد، اما این جریان با افزایش مقدار اکسیژن آن را جبران می‌کند.
استیون ترانگمار، محقق دانشگاه برونل انگلستان که طی تحقیقی به این یافته‌ها رسیده است اظهار کرد: این پژوهش ما را در درک اینکه چگونه مغز انسان به ورزش شدید در شرایط دشوار پاسخ می‌دهد کمک می‌کند.
این مکانیسم رمز مقابله ورزشکارانی که در هنگام ورزش دچار کم آبی می‌شوند و قادر به ادامه هستند را نشان می‌دهد.

شما چه فکری می کنید؟آیا معتقدید روزه گرفتن و نرسیدن آب به بدن،حتی برای افراد سالم هم مضر است؟!!!
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.