کوتاه از دنیای علم و فناوری 15


موفقیت دانشمندان در درمان میگرن با عمل زیبایی پلک!

ایسنا-تحقیقات جدید دانشمندان نشان می‌دهد که انجام عمل زیبایی پلک می‌تواند در درمان میگرن مؤثر باشد.
گروهی از محققان، موفقیت بزرگی را در روشی برای بررسی و انتخاب بیماران به منظور یافتن راه درمان موثر و خاص جراحی میگرن به دست آوردند که طی آن 90 درصد بیمارانی که تحت عمل جراحی فشار زدایی اعصابی که در بروز میگرن دخیل هستند، قرار گرفتند احساس رهایی از بیماری و همچنین پاداشی جالب یعنی عمل زیبایی جراحی پلک را دریافت می‌کنند!

مرور اشتباهات و شکست‌ها در کنفرانس بین‌المللی «شکست»!

ایسنا-سمینار یکروزه شکست (FailCon) مخصوص کارآفرینان، سرمایه‌گذاران، توسعه‌دهندگان و طراحان برای شناخت اشتباهات خود و دیگران و آماده شدن برای حرکت در مسیر موفقیت برگزار می‌شود.
این کنفرانس بعد از تجربه موفق برگزاری در چندین کشور در تاریخ 23 مرداد برای اولین بار در ایران و در شهر تهران برگزار خواهد شد.
شکست جزء جدایی ناپذیر از زندگی شخصی و کاری ماست. ذهن همه ما بارها درگیر " تفکر درباره شکست در گذشته و ترس از شکست‌های آینده" شده است.

دانلود فیلم در کمتر از یک چشم‌بر‌هم‌زدن

دانشمندان سریع‌ترین شبکه اینترنتی جهان را خلق کرده‌اند که با آن می‌توان در کمتر از یک چشم بر هم زدن فیلم‌ها را دانلود کرد.
محققان دانمارکی با استفاده از نسل جدید فیبر نوری که 43 ترابیت را در هر ثانیه منتقل می‌کند، به این موفقیت نائل آمده‌اند. بنا بر اعلام کارشناسان، می‌توان از این شبکه برای دانلود یک گیگابایت فیلم در 0.2 میلی‌ثانیه بهره برد.
محققان «دانشگاه فناوری دانمارک» با خلق این شبکه رکورد سریع‌ترین شبکه را که پیش‌تر آن را به دانشمندان آلمانی باخته بودند، دوباره از آن خود کردند.

سنجش میزان آلودگی اطراف فرودگاه ها با زنبور عسل

ایرنا-ده ها هزار زنبور عسل در فرودگاه شرکت هواپیماسازی ایرباس در هامبورگ، با جمع آوری شهد گیاهان اطلاعاتی در مورد میزان آلودگی در طبیعت اطراف بدست می دهند.
زمینی بایر به مساحت 12 کیلومتر مربع در انتهای باند فرودگاه خانه این زنبورهاست. با این زنبورها می توان میزان آلودگی ای را که هواپیمای ایرباس تولید می کند، اندازه گیری کرد.زنبورها شهد گیاهان را جمع می کنند و به این ترتیب اطلاعاتی زیست شناختیِ در باره وجود رسوبات فلزی و شیمیایی در محیط اطراف فراهم می کنند.


مبارزه با سلول سرطانی با نانوساختارهای ستاره‌ای‌شکل

مهر-آزمایش‌های انجام شده روی نانوذرات طلای حاوی آپتامر دی‌ان‌ای نشان می‌دهد که استفاده از این نانوذرات می‌تواند کارایی نانودارو را افزایش دهد.
پژوهش‌های اخیر محققان دانشگاه نورث ‌وسترن نشان می‌دهد که نانوساختارهای ستاره‌ای شکل از جنس طلا که مقدار زیادی آپتامر دی‌ان‌ای روی آن‌ها قرار داده شده کارایی بهتری در از بین بردن سلول‌های سرطانی دارد در حالی که اگر مقدار آپتامر روی آن کم باشد، کارایی نانودارو کاهش می‌یابد. این پژوهش نشان می‌‌دهد که تنها با افزایش مقدار زیست‌مولکول دارویی می‌توان کارایی نانودارو را افزایش داد.

منبع : کنجکاو
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.