کوتاه از دنیای علم و فناوری 18

محبوب‌ترین سن، چندسالگی است؟

ایسنا-تایج یک پژوهش نشان می‌دهد، 29 سالگی محبوب‌ترین سن برای افراد محسوب می‌شود.
محققان شرکت Genius Gluten Free با انجام نظرسنجی از 1505 شهروند انگلیسی دریافتند، بیشترین تعامل با دوستان محل کار است نه با دوستان قدیمی مدرسه یا دوران دانشجویی؛ چراکه فرد زمان زیادی را در محیط کار سپری می‌کند.
همچنین بطور میانگین، افراد دارای 64 دوست هستند که اغلب این دوستان نیز همکاران فرد در محل کار هستند.اما سن 29 سالگی به این دلیل محبوب‌ترین سن عنوان شده است که فرد خود را در میان جمع زیادی از دوستان قدیمی، دوران دانشجویی و محل کار می‌بیند.

کمبود ویتامین D احتمال بروز آلزایمر را دو برابر افزایش می دهد
ایرنا-مطالعات محققان دانشگاه اکستر انگلیس نشان می دهد که کمبود ویتامین D احتمال بروز آلزایمر و زوال عقل را به میزان دو برابر افزایش می دهد.بیماری پیشرونده آلزایمر شایع ترین نوع زوال عقل است که باعث اختلال در حافظه، تفکر و رفتار فرد می شود.
این بیماری از دیدگاه علمی بر اثر کاهش ماده شیمیایی سروتونین در مغز بروز می کند و به این ترتیب انتقال پیام های عصبی مختل می شود.


اعطای وام مسکن ۱۰۰ میلیون تومانی به نخبگان
ایسنا-معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان از آغاز اعطای وام مسکن ۱۰۰ میلیون تومانی نخبگان از خبرداد.
دکتر یدالله اردوخانی در هجدهمین نشست سراسری رؤسای بنیادهای استانی نخبگان که در مشهد مقدس برگزار شد، در خصوص آخرین وضعیت افزایش وام مسکن نخبگان و زمان آغاز اعطای آن گفت: از زمانی که سود وام مسکن 80 میلیون تومانی نخبگان از 15 درصد به 20 درصد افزایش یافت، پیگیری‌های متعددی برای کاهش این نرخ و افزایش مبلغ وام از سوی بنیاد ملی نخبگان صورت گرفت.
وی افزود: در نهایت با پیگیری دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان با تصویب شورای پول و اعتبار، وام مسکن نخبگان به 100 میلیون تومان افزایش و زمان باز پرداخت آن هم از 15 سال به 20 سال افزایش یافت.
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.