طب سنتی: 4 توصیه طلایی برای مقابله با اشتهای دروغین

نصیر دهقان پزشک و پژوهشگر طب سنتی در خصوص پرخوری و اشتهای کاذب از دیدگاه طب سنتی اذعان داشت: دلیل پرخوری و داشتن اشتهای کاذب در طب سنتی،‌ افزایش رطوبت و سردی معده است.

وی گفت: نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که دچار استرس و افزایش تنش‌های روزانه می‌شوند نیز تمایلشان به غذاهای چرب، شور و شیرین افزایش پیدا می‌کند. به نوعی که با خوردن این غذاها حس خوبی در دهانشان ایجاد می‌شود، همچنین استرس با افزایش هورمون‌های تنش زایی مانند کورتیزول در بدن می‌تواند به افزایش اشتها منجر شود.

این متخصص به مصرف موادی که رطوبت معده را کاهش می‌دهد اشاره کرد و گفت: افزایش تعداد وعده‌های غذایی، افزایش مصرف فیبر از جمله: میوه‌ها‌ (سیب)، سبزیجات (کلم بروکلی)، حبوبات (لوبیا، عدس) و گروهی از دمنوش‌ها نیز توصیه می‌شود.

طب سنتی: 4 توصیه طلایی برای مقابله با اشتهای دروغین


وی در ادامه گفت: نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف میوه‌ها و سبزیجات مثبت گرایی را تقویت کرده و منجر به افزایش انرژی، آرامش و حس خوشبختی در فرد می‌شود.

دهقان در پایان گفت: مصرف برخی از دم نوش‌ها از جمله: گل گاو زبان، اسطوخوددس، دارچین و گل پر به دلیل اینکه طبعشان گرم و خشک است،‌ نقش بسزایی را ایفا می‌کند.

0
0
0
0 نفر

1 نظر

  1. سلام علیکم
    واقعا خیلی بده که آدم در نتیجه هر اتفاقی اشتهای کاذب پیدا کنه من که بر عکس هستم بی اشتها میشم اگه یه مطلب دراین مورد هم میذاشتید ممنون میشدم
    دست تون درد نکنه جالب بود
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.