پزشکی: قطره‌ای باران به جای عینک مطالعه

تکنیک جدیدی که دانشمندان برای تصحیح بینایی و حذف عینک از روی صورت افراد ابداع کرده‌اند شامل جراحی‌است که طی آن کاشتنی به نام قطره باران زیر قرنیه قرار می‌گیرد تا مشکلات بینایی مرتبط با سالخوردگی تصحیح شوند.

امید می‌رود این جراحی بدون درد به مقابله با اختلالی به‌نام پیرچشمی بپردازد، اختلالی که همزمان با افزایش سن توانایی فرد را در واضح دیدن اجسام نزدیک کاهش می‌دهد.

پیرچشمی در میان افراد بالای 40 سال بسیار رایج بوده و اصلی‌ترین دلیل خریداری عینک‌های مطالعه در میان افراد میان‌سال به‌شمار می‌رود.

این شیوه درمانی جدید می‌تواند جایگزین درمان لیزری شود،‌ درمانی که تا به امروز به عنوان تنها درمان طولانی مدت اختلالات بینایی اینچنینی مورد استفاده قرار گرفته‌است،‌ اگرچه با وجود درمان لیزری نیز برخی افراد برای مطالعه در نور کم مجبور به استفاده از عینک‌ هستند.

مدت زمان انجام این جراحی که اولین بار در آمریکا ابداع شد و اکنون استفاده از آن در بریتانیا نیز رایج شده، ‌10 دقیقه است درحالی که مدت زمان درمان لیزری می‌تواند به یک ساعت نیز برسد.

در این جراحی قطره بی‌حسی به درون چشم بیمار ریخته شده و سپس قطره باران در زیر قرنیه قرار داده می‌شود. این کاشتنی می‌تواند با تغییر دادن شکل قرنیه و مسطح‌تر کردن بخش مرکزی آن، دید را تصحیح کند.

هزینه این جراحی دو هزار و 495 پوند اعلام شده‌است اما هنوز در سیستم بهداشت ملی بریتانیا در دسترس بیماران قرار نگرفته‌است.

به گفته مارک وویل جراحی که این جراحی را روی چند بیمار انجام داده، قطره باران نمی‌تواند مانع از پیری چشم شود،‌ اما می‌تواند به کاهش تضعیف قدرت بینایی چشمی که به پیرچشمی مبتلا است کمک کند.

0
0
0
0 نفر

1 نظر

  1. سلام علیکم
    دست تون درد نکنه
    خیلی ممنون
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.