لیست ضد سرطان ها را به خاطر بسپاریدلیست ضد سرطان ها را به خاطر بسپارید


آب پرتقال، لیمو و توت فرنگی ، تخم مرغ و مارچوبه ،جگر مرغ، انواع لوبیا، تخم آفتاب گردان و سبزیجات با برگ های سبز، اسفناج و کاهو یا گوجه فرنگی ، آب گوجه، سس و رب گوجه، چای سبز، انگور و آب انگور، لوبیا، کلم بروکلی، گل کلم، کلم بروکسل، کلم پیچ و بوک چو و… از جمله خوراکی های ضدسرطان هستند.

توصیه به خوردن غذاهایی غنی ازآنتی اکسیدان‌ها به همه توصیه شده است.اما آنتی اکسیدان ها چه تعریفی دارند؟ در واقع این مواد شامل ترکیباتی است که می‌تواند تشکیل رادیکال های آزاد در بدن جلوگیری کنند و در نهایت فرایند اکسیداسیون و آسیب سلولی که منجربه پیری و بیماری می‌شود را خنثی نماید.

بعضی از مواد غذایی حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است. متخصصان برای جلوگیری از بیماریهایی مانند سرطان و بیماریهای قلبی و فشار خون، مصرف این مواد را به طور مرتب توصیه می کنند.

انواع توت ها

انواع توت ها مانندتمشک، زغال اخته و توت فرنگی میزان فراوانی ازظرفیت آنتی اکسیدانی را دارا هستند. زغال اخته و تمشک می تواند به جلوگیری از سرطان و بیماری های قلبی کمک کند. خوردن صبحگاهی این مواد و یا مخلوط کردن آنها با ماست یا غلات در هنگام صبح یا به عنوان عصرانه بسیار مفید است.

کلم بروکلی

کلم بروکلی در واقع در میان سبزیجات دیگر مدال طلا را می تواند داشته باشد. این سبزی حاوی ویتامین C فراوان است و حتی از یک لیوان شیر کلسیم بیشتری دارد. سولفورافن، یک ماده مغذی موجود درکلم بروکلی،به کاهش خطر ابتلا به بسیاری ازانواع سرطانها منجر می شود.

سیر

سیر در سراسر جهان به عنوان یک طعم دهنده خوشمزه استفاده می شود. فواید سیر و حتی سیرخام به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی برای کشتن برخی گونه‌های باکتریهای مضر از قرنها پیش شناخته شده است. سیر همچنین برای کاهش فشارخون وکلسترول،حذف فلزات سنگین ازبدن، جلوگیری از سرطان، بکار می رود و خاصیت ضدقارچ و ضد ویروسی دارد. یک حبه سیرحاوی ویتامین های A ، B، c، سلنیوم، ید، پتاسیم، آهن، کلسیم، روی و منیزیم است.

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.