روانشناسی: بغل کردن خود ازدیدگاه روانشناسی

روانشناسان بر این باورند که دلیل اساسی مشکلات ما این است که خودمان را آنطورکه باید دوست نداریم، به آغوش کشیدن خود یک سمبل حرکتی است که به خودمان یاد آوری میکنیم که دوست داشتنی هستیم!

چالش: خودتو بغل کن و بگو که خودتو دوست داری!


چرا؟ دوست داشتن خودمون یکی از سخت ترین کارهاست، بیشتر ما خودمونو دوست نداریم و این عامل خیلی از مشکلاتیه که تو زندگی باهاشون دست به گریبانیم!

واکنش خانمای ما

مریم: اولش واسم خنده دار بود که خودمو بغل کنم، تا حالا این کارو نکرده بودم و واسم عجیب بود! اما وقتی این کارو کردم خیلی حس خوبی داشتم ،وقتی گفتم که خودمو دوست دارم، حس شادی می کردم!

هدیه: من این کارو همیشه می کنم، هر وقت که از خودم راضیم و می خوام خودمو تشویق کنم، هروقت که ناراحتم و می خوام به خودم دلداری بدم و هر زمانی که احساس تنهایی میکنم، فک کنم یه جورایی خودم قبلا قدرت این کارو کشف کرده بودم!!!

ترانه: روانشناسم به من پیشنهاد کرده بود که هر روز ۱۰۰ بار بنویسم که "ترانه دوست دارم” ولی من با طنز از کنار این تمرین گذشته بودم، حالا که با این چالش روبرو شدم تصمیم گرفتم این کارو بکنم، کاغذ و قلم برداشتم و شروع کردم به نوشتن، آخرش اشک از چشمام می ریخت، خودمو بغل کرده بودم و مدام به خودم می گفتم که دوست دارم، دوست دارم!!!

0
0
0
0 نفر

1 نظر

 1. sidarta smiley13 smiley33 smiley16


  همه این انحرافها بخاطر اینست که انسان.خود را فراموش کرده.نمی شناسد و نمی داند که کیست.
  (دکتر علی شریعتی)


  sidarta smiley13 smiley33 smiley16


  همه این انحرافها بخاطر اینست که انسان.خود را فراموش کرده.نمی شناسد و نمی داند که کیست.
  (دکتر علی شریعتی)
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.