سالهاست که تخم مرغ جزئی تقریبا ثابت درصبحانه ماست، که به روشهای مختلفی سرو میکنم اما فکر میکنم این روش آسان و کاربردی یکی از بهترین روشها باشد که تا به حال به آن رسیدم. چون براحتی میتوان یک تخم مرغ را برای یک نفر در یک حلقه (سیب زمینی پخته، سیب درختی، گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای...) سرو کرد و یا یک عدد تخم مرغ را در چند حلقه مختلف سیزیجات بدون روغن پخته و به صورت رژیمی سروکرد.

آشپزی: املت در حلقهمواد لازم:
تخم مرغ
سبزیجات مختلف، فلفل دلمه ای، سیب درختی، گوجه فرنگی، سیب زمینی پخته
پنیر(چدار،موزارلا…)دلخواه
روغن زیتون کمی
نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه:
ایتدا سبزیجات را به صورت حلقه برش داده و داخل انها را خالی کنید (دقت کنید برش صاف باشد تا تمام سطح حلقه با کف ظرف تماس پیدا کند). در ظرفی کمی روغن زیتون ریخته، روی حرارت ملایم قرار دهید تا کمی گرم شود. حلقه سبزی را درظرف گذاشته و تخم مرغ را داخل حلقه بریزید.

آشپزی: املت در حلقه


چند تکه پنیر چدار ،کمی نمک و فلفل و مقداری از سبزیجات اضافی که از داخل حلقه ها اضافه امده را ریز خرد کرده روی سطح تخم مرغ پاشیده و در ظرف را بگذارید تا با حرارت ملایم تخم مرغ ها به میزان دلخواه بسته شود.

آشپزی: املت در حلقه


آشپزی: املت در حلقه


با یک کقگبر پهن نیمرو را به بشقاب سروینگ منتقل کنید. در این عکس املت فلفل دلمه ای را با پیتای یونانی سرو کردم.

آشپزی: املت در حلقهنکته:
برای داشتن یک املت رژیمی چند قطره اب در کف ظرف تفلون ریخته و املت را بدون روغن تهیه کنید.
برای جلوگیری از لیک کردن تخم مرغ به خارج از حلقه ابتدا کمی از تخم مرغ را در داخل حلقه ریخته و کمی صبر کنید تا بسته شود و بعد بقیه را اضافه کنید.
اگر تخم مرغ از داخل حلقه بیرون زد به راحتی ان را با نوک کفگیر از اطراف حلقه جدا کرده و داخل حلقه بیاندازید تا با بقیه مواد پخته شود.
اگر تخم را سفت تر دوست دارید آن را در یک کاسه کوچک با نمک و فلفل زده و بعد داخل حلقه بریزید تا به صورت یکنواخت و سریع بسته شود.

آشپزی: املت در حلقه


ازاین املت غیر از فلفل دلمه ای در گوجه فرنگی ،سیب درختی وسیب زمینی پخته هم عکس هایی اضافه کردم. تهیه این نیمرو در فلفل دلمه ای های رنگی و کدو و بادمجان کمی پخته یا کنسرو اناناس حلقه ای و یا حلقه گلابی هم خوشمزه میشود.

آشپزی: املت در حلقه


منبع:http://farsi.mycookingincanada.com

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.