قوانین زندگی

23 فروردین 1394   khatoonmostaed   مطالب و مقالات, روانشناسی   7 نظر   746 بازدید   |

قوانین زندگی

بهتر است بخوانید...

قانون 1: به شما جسمي داده مي‌شود. چه جسمتان را دوست داشته يا از آن متنفر باشيد، بايد بدانيد که در طول زندگي در دنياي خاکي با شماست.


قانون2: در مدرسه‌اي غير رسمي و تمام وقت نام‌نويسي کرده‌ايد که "زندگي" نام دارد. در اين مدرسه هر روز فرصت يادگيري دروس را داريد. چه اين درس‌ها را دوست داشته باشيد چه از آن بدتان بيايد، پس بهتر است به عنوان بخشي از برنامه آموزشي برايشان طرح‌ريزي کنيد.


قانون 3: اشتباه وجود ندارد، تنها درس است. رشد فرآيند آزمايش است، يک سلسله دادرسي، خطا و پيروزي‌هاي گهگاهي، آزمايش‌هاي ناکام نيز به همان اندازه آزمايش‌هاي موفق بخشي از فرآيند رشد هستند.


قانون 4: درس آنقدر تکرار مي‌شود تا آموخته شود. درس‌ها در اشکال مختلف آنقدر تکرار مي‌شوند، تا آنها را بياموزيد. وقتي آموختيد مي‌توانيد درس بعدي را شروع کنيد، بنابراين بهتر است زودتر درس‌هايتان را بياموزيد.


قانون 5: آموختن پايان ندارد. هيچ بخشي از زندگي نيست که در آن درسي نباشد. اگر زنده هستيد درس‌هايتان را نيز بايد بياموزيد.


قانون 6: قضاوت نکنيد، غيبت نکنيد، ادعا نکنيد،سرزنش نکنيد،تحقيرو مسخره نکنيد، وگرنه سرتون مياد. خداوند شما را در همان شرايط قرار مي‌دهد تا ببيند شما چکار مي‌کنيد.


قانون 7: ديگران فقط آينه شما هستند. نمي‌توانيد از چيزي در ديگران خوشتان بيايد يا بدتان بيايد، مگر آنکه منعکس کننده چيزي باشد که درباره خودتان مي‌پسنديد يا از آن بدتان مي‌آيد.


قانون 8: انتخاب چگونه زندگي کردن با شماست. همه ابزار و منابع مورد نياز را در اختيار داريد، اين که با آنها چه مي‌کنيد، بستگي به خودتان دارد.


قانون 9: جواب‌هايتان در وجود خودتان است. تنها کاري که بايد بکنيد اين است که نگاه کنيد، گوش بدهيد و اعتماد کنيد.


قانون10: خيرخواه همه باشيد تا به شما نيز خير برسد.

2
2
0
2 نفر

7 نظر

 1. با سلام 0000 قانون 5 و 6 بیشتر قبول دارم 000 بقیه هم خوبه
  موفق باشید 0000
 2. سلام. آموزنده بود.
  متشکرم
 3. سلام
  سپاس.....
 4. سلام
  بسیار زیبا و آموزنده بود ممنون
 5. واقعا مطلب خوبی بود ممنونم
 6. سلام
  فوق العاده بود خاتون عزیز و دوست داشتنی
  ممنون
 7. سلام جالب بود سپاس
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.