روشی معجزه آسا برای تقویت ناخن های شما

 


تقويت ناخن ها با روغن هاي گياهي
ناخن هاي نازك و ضعيف مي تواند بسيار خسته كننده باشد. ناخن هاي قوي ناخن هاي سالمي هستند. وضعيت ناخن ها سلامت جسمي را نشان ميدهد. ناخن ها مانند بقيه اعضاي بدن، بايد منابع كافي از پروتئين، مواد معدني و ويتامين ها داشته باشد. هنگامي كه بدن به اندازه كافي از اين مواد غذايي دريافت نكند و يا به درستي استفاده نشود، ناخن ها مي شكند.
براي جلوگيري از شكننده شدن ناخن ها بخصوص در فصل زمستان، ميتوانيد آن ها را بوسيله انواع روغن هاي گياهيتقويت كنيد تا ناخن هاي سالم و مقاومي داشته باشيد.

انواع روغن هاي گياهي و روش استفاده از آن ها براي تقويت ناخن ها
شما مي توانيد با يكي از روغن هاي گياهي مانند روغن زيتون، روغن نارگيل يا روغن هسته انگور ناخن هاي خود را تقويت كرده و از شكنندگي و ترك خوردن آن جلوگيري كنيد.
نصف يك فنجان از روغن مورد نظر را در ظرف مناسبي بريزيد و ناخن هايتان را براي 20 دقيقه در ظرف قرار دهيد تا كاملا به روغن آغشته و مرطوب شوند، دست خود را از ظرف خارج كرده و با انگشتتان روغن را به خوبي دور تا دور بافت نرم ناخن پخش كنيد و با حركات دوراني ماساژ دهيد، اين كار باعث نرم شدن پوست اطراف ناخن هايتان خواهد شد، سپس روغن اضافي را پاك كرده و دست هايتان را بشوييد. هر هفته اين كار را تكرار كنيد.

در روش موثر ديگر مي توانيد هر شب يك قاشق آبليمو را با 3 قاشق روغن مخلوط كرده و انگشت هايتان را به مدت 5 دقيقه در آن قرار دهيد سپس دستكش نخي بپوشيد و اجازه دهيد در طول شب بافت دست شما توسط روغن نرم ولطيف شود.
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.