زمرد (زیر و بم 1)

13 آبان 1394   SaharGharbi   مطالب و مقالات   1 نظر   466 بازدید   |


زمرد

زمرد:


نام علمی :امرالد emerald


واژه زمرد به معنای سبز از واژه یونانی اسمارگدوس گرفته شده و در حقیقت زمرد معرب اسمارگدوس هست و خود این واژه ی یونانی نیز ریشه ای سانسکریت دارد


ویژگی های ظاهری:

رنگ این کانی در مقابل هیچ گونه نوری حتی خورشید و حرارت تغییر نمی کند. اکثر بلورهای زمردهمانند یاقوت، ناخالصی ها و محتویات متعدد از قبیل کانی های مهمان، مایعات، حباب های گاز و ترک های داخلی دارد که در صورت کثرت این محتویات مات می گردد. اکثر زمرد ها ناخالصی دارند که جواهر فروشان اصطلاحا به آن ((یخ )) می گویند .یکی از راه های تشخیص زمرد اصل از زمرد بدلی و ساختگی ، همین ناخالصی هاست.

از دیگر مشخصات این گهر به غیر از رنگ سبز سیر ،سختی بالا و جلای شیشه ای آن است.مهمترین و مشهور ترین معادن زمرد در کشور های کلمبیا ، برزیل ، هند و پاکستان قرار دارند و زمرد این معادن کیفیت و قیمت بالاتری نسبت به نمونه های دیگر دارند.

البته عوامل دیگری نیز در قیمت زمرد تاثیر دارد مانند پاکی و کیفیت برش.

در سال 1848 اولین زمرد مصنوعی توسط ((او ورنوی )) تولید شد.برای تشخیص انواع طبیعی از نمونه های بدلی به اطلاعات و تجربه بسیار نیاز است.

زمرد سنگ شماست اگر ...

اگر متولد اردیبهشت هستید شک نکنید که زمرد سنگ شماست

اگر پوست روشنی دارید زمرد با رنگ سبز سیر خود بهترین گهر برای شماست

اگر می خواهید نشانی از وفاداری و مهربانی با خود داشته باشید بهتر است بدانید این سنگ در فرهنگ های مختلف و از دیرباز به عنوان سمبل مهر و وفا شناخته شده است.خواص درمانی :

در متون کهن و داستان های قدیمی خواص جادویی بسیاری برای زمرد برشمرده اند که بسیاری از ان ها خرافی و غیر واقعی است به عنوان مثال در مصر باستان در دهان مرده زمرد قرار می دادند تا درآن دنیا بهتر تکلم کند،متاسفانه فضای اینترنت نیز از مطالبی خرافی درباره ی خواص طبی سنگ ها انباشته شده است اما آنچه تا کنون از نظر علمی ثابت شده این است که زمرد در روند بهبود بیماری پارکینسون و مبتلایان به صرع موثر است.همچنین افرادی که یوگا ومدتیشین علاقمند هستند به خوبی می دانند که زمرد می تواند باعث تمرکز عمیق تر و بهتر شود.نکات مهم در نهگداری زمرد:

1-این سنگ به حرارت حساس است و یادتان باشد اگر از انگشتر زمرد استفاده می کنید هنگام کار در آشپزخانه اگر زمرد در تماس مستقیم حرارت قرار بگیرد اختمال شکستن آن زیاد است.

2-زمرد را در جعبه جواهرات تان در تماس با سنگ های دیگر قرار ندهید این سنگ در برخورد با سنگ های دیگر بی پر می شود.زمرد (زیر و بم 1)

 


 

1
1
0
1 نفر

1 نظر

  1. سلام
    سپاس...
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.