سالاد کاپرزه

1 اسفند 1397   afsoonforootan   مطالب و مقالات, آشپزی   0 نظر   817 بازدید   |

سالاد کاپرزه

سالاد کاپرزه


مواد لازم
گوجه فرنگی 500 گرم
پنیر موتزارلا 500 گرم
ریحان به مقدار لازم
روغن زیتون 5 قاشق غذاخوری
سرکه بالزامیک 3 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل به مقدار لازم

طرز تهیه
گوجه فرنگی و پنیر موتزارلا را ورقه ای برش زده. ریحان را شسته و برگهای آن را جدا کرده و کاملا خشک کنید.
یک ورقه گوجه فرنگی را به نمک و فلفل مزه دار کرده، یک ورقه پنیر موتزارلا روی آن قرار دهید و روی آن را با برگ های ریحان تزئین کنید و روی آن را روغن زیتون و سرکه بالزامیک بریزید.
در آخر کمی فلفل سیاه آسیاب شده اضاف کنید. این کار را تا اتمام مواد انجام دهید و در کنار هم بچینید. این مقدار سالاد برای 4 تا 5 نفر کافی است.

نکته

سالاد (Salad) غذایی است که قبل از غذا به عنوان پیش‌غذا، بعد از غذای اصلی به عنوان یک وعده مجزا، همراه با غذای اصلی، یا خود به عنوان یک وعده غذای اصلی مصرف می‌شود.
واژه (Salade) در زبان فرانسه از کلمه‌ای لاتین با عنوان (Salata) به معنی شور و نمک اندود شده ریشه می‌گیرد.

تاریخچه
در بیش از دو هزار سال پیش، ایرانی‌ها بر روی سبزیجات روغن و سرکه می ریختند و آن را میل می کردند، از طریق جنگ‌های ایران و روم این رسم به اروپا رفته و در آنجا دچار تحولاتی شد. در آغاز قرن بیستم و دنیای صنعتی و روند مصرف غذاهای آماده، سالاد نیز به همین ترتیب وارد سبد غذایی گردید، هرچند در ابتدا این امر در آمریکا آغاز شد لیکن امروزه در سراسر جهان، سالاد به صورت تجاری در سوپرمارکت‌ها به فروش می رسد. با جا پیدا کردن این نوع غذا در میان عامه مردم امروزه حتی در برخی رستوران‌ها و هتل ها، جایی به نام سالاد کده (یا سالاد بار) دارند که در آن انواع سالاد برای خوردن عرضه می شود.

کاپرزه یک بشقاب سرد، با ریشه ایتالیایی است که به عنوان پیش غذا یا گاهی به عنوان غذای اصلی خورده می‌شود. این بشقاب بخشی از آشپزی ناپولی است و نام آن از جزیره کاپری گرفته شده است.

کاپرزه، شامل پنیر موتزارلا بیشتر اوقات ورقه شده و گاهی مکعبی بریده شده، گوجه فرنگی، برگ‌های ریحان، روغن زیتون و نمک است. ممکن است به آن پونه کوهی هم اضافه شود.

 


1
1
0
1 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.