خورشت کاری موز و سیب

سنگ تمام-قسمت پایانی(زیروبم 2)


طرز تهیه:
ابتدا مرغ را فیله کرده و به شکل مربعی برش می زنیم و با یک قتشق غذاخوری پودر کاری مرغ ها را مزه دار می کنیم و با کره و روغن تفت میدهیم.پس از سرخ شدن،مرغ ها را در ظرفی قرار میدهیم.
پیاز و فلفل دلمه ای و سیر را ساطوری کرده و در کره تفت میدهیم و مابقی پودر کاری را به مواد اضافه میکنیم.سپس آرد گندم را اضافه کرده و تفت میدهیم.در این مرحله استاک مرغ و قرص عصاره مرغ را اضافه میکنیم و اجازه میدهیم کمی مواد بجوشد و سپس تکه های موز و سیب را که حلقه ای خرد کردیم را اضافه میکنیم تا کمی در خورشت بجوشد و سپس مواد را در بلندر(مخلوط کن غذا) صاف میکنیم و مجددا در قابلمه میریزیم و تکه های مرغ سرخ شده را به آن اضافه میکنیم،پس از تست نمک و فلفل و کاری و رنگ اجازه میدهیم کمی خورشت بجوشد تا جا بیفتد.
در آخر خورشت را در ظرف مناسبی کشیده و آن را با پیاز داغ،خلال بادام،کشمش و پودر نارگیل تزئین و با برنج سرو میکینم.برنج را با توجه به سلیقه خود میتوانید به صورت کته یا چلو بپزید اما معمولا هندی ها و پاکستانی ها برنج را کمی نرمتر از ایرانی ها میپزند.

شیرینی نارگیلی عسلی

سنگ تمام-قسمت پایانی(زیروبم 2)


طرز تهیه:
پودر نارگیل،هل،شیرعسلی و مغز پسته های خرد شده را خوب مخلوط کردهو 10 دقیقه با حرارت ملایم در ماهیتابه تفت داده و مدام هم میزنیم.سپس این مواد را با دست به شکل کره ای درآورده و در پودر نارگیل می غلطانیم.
این شیرینی را به همراه چای،نوشیدنی محبوب هندی ها اما با چی لاهیجان خودمون سرو کنید!


نوشیدنی لاسی انبه

سنگ تمام-قسمت پایانی(زیروبم 2)


طرز تهیه:
ابتدا پوست انبه ها را گرفته و آنها را درشت خرد میکنیم،سپس انبه های خرد شده را به همراه ماست در مخلوط کن ریخته و خوب و یکدست و صاف له میکنیم.در این مرحله باید شکر را اضافه کرد اما چون میزان شیرینی این نوشیدنی بستگی به میزان شیرینی انبه دارد،ابتدا کمی از این مخلوط را می چشیم و بعد به مقدار لازم شکر اضافه میکنیم و به همراه آن آبلیمو را هم اضافه میکنیم و خوب با مواد مخلوط میکنیم.
برای سرو این نوشیدنی میتوانید به این مخلوط پودر یخ اضافه کنید یا داخل لیولنهای سرو یخ قرار دهید و در صورت تمایل روی این نوشیدنی را با پودر زنجبیل تزئین کنید.
منبع:ماهنامه فرهنگی اجتماعی زیروبم


 


 

 

z
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.