ماست را شگفت انگیز کنید

12 شهریور 1398   fereshteh akhavan   مطالب و مقالات, آشپزی   0 نظر   441 بازدید   |

ماستماست

 


شما می‌توانید طعم ماست را با چند ترفند عوض کنید و آن را به یک خوراکی شگفت‌انگیز تبدیل کنید. اگر می‌خواهید با برخی از این ترفندها آشنا شوید پس حتماً ادامه مطالب را با دقت بخوانید.

۱. کیک قهوه
برای مرطوب‌تر و نرمتر کردن کیک خود به جای استفاده از شیر غلیظ یا روغن از ماست استفاده کنید. به خمیر کیک یک و نیم پیمانه ماست اضافه کنید تا یک کیک کم کالری و خوشمزه داشته باشید.

ماست را شگفت انگیز کنید


۲. تکه‌های یخی ماست
این راه آسان‌ترین روش برای تبدیل کردن ماست به یک خوراکی خوشمزه‌ی یخ‌زده است. ماست را در قالب بریزید و با پلاستیک روی آن‌ها را بپوشانید. در هر یک از قالب‌ها یک چوب فرو کنید و در فریز قرار دهید تا منجمد شوند. پلاستیک را بردارید و آن‌ها را از قالب جدا کنید. خوراکی خوشمزه شما آماده است.

ماست را شگفت انگیز کنید


۳. بستنی شکلاتی
دیگر به بستنی‌های فانتزی و پر کالری فکر نکنید. به ماست، خمیر شیرین و چیزهایی که دوست دارید اضافه کنید. حالا شما یک بستنی شکلاتی کم کالری دارید.

ماست را شگفت انگیز کنید


۴. خمیر پیتزا
برای درست کردن خمیر پیتزای کم کالری، نرم و پف کرده، فقط به دو چیز نیاز دارید: ماست یونانی و آرد پفکی. آن‌ها را با هم مخلوط کنید تا خمیر پیتزا به دست بیاید. سپس خمیر را به مدت چند دقیقه ورز دهید. حالا شما نصف راه را برای آماده کردن شام طی کرده‌اید.

ماست را شگفت انگیز کنید


۵. کلوچه‌ی توت فرنگی
برای درست کردن کلوچه‌ی توت فرنگی به جای خامه‌های چرب از ماست استفاده کرده و دسرهای خود را به یک خوراکی سالم تبدیل کنید.

ماست را شگفت انگیز کنید


۶. پنیر
با ماست و به کمک یک صافی پنیر درست کنید. پس از آن که ماست را از صافی رد کردید و آب آن را کاملا گرفتید، بگذارید پنیر تفکیک شود. بعد از این که پنیر حاضر شد، تا یک هفته می‌توانید آن را میل کنید اما به احتمال زیاد بیشتر از یک هفته نمی‌توان آن را نگه داشت.

ماست را شگفت انگیز کنید


۷. سالاد کلم
برای درست کردن سالاد کلم، دیگر نیازی به سس مایونز ندارید. پیازچه، کلم و فلفل را با ماست و ادویه در یک کاسه مخلوط کنید. سالاد کلم سالم شما آماده است.

ماست را شگفت انگیز کنید


۸. مافین
برای درست کردن مافین ماست، از کره و روغن کمتری استفاده کنید و ماست را جایگزین این مواد پرچرب کنید. شما می‌توانید تقریبا برای هر مافین با هر طعمی، از ماست به عنوان ماده‌ی مرطوب کننده و نرم کننده‌ی کیک استفاده کنید.

ماست را شگفت انگیز کنید


۹. سس ایتالیایی
شما می‌توانید به جای این که سس ایتالیایی را از بیرون بخرید، خودتان آن را در خانه و با استفاده از ماست درست کنید. می‌توانید آن را به همان طعمی درآورید که دوست دارید.

ماست را شگفت انگیز کنید


۱۰. میلک شیک
از ماست یخ زده و شیر کم چرب برای تهیه‌ی میلک شیک سالم یا نوشیدنی‌های میوه‌ای با شیر و ماست استفاده کنید.

ماست را شگفت انگیز کنید


۱۱. گرانولا
گرانولا را با استفاده از آجیل، گرانولا، ماست و هر چیز دیگری که دوست داشتید درست کنید.
گرانولا مخلوطی از میوه های خشک یا مغزهای مقوی است که بیشتر برای صبحانه استفاده می شود. این میکس بسیار مقوی و بیشتر برای ورزشکاران توصیه می شود.با کمی شیر می توان گفت، گرانولا یک غذای کامل است که برای کودکان نیز مفید است.

ماست را شگفت انگیز کنید


۱۲. ماست یونانی
شما می‌توانید ماست معمولی را به ماست یونانی تبدیل کنید. به مدت یک ساعت ماست را از صافی بگذرانید و آب آن را بگیرید (مثل ماست چکیده‌ی خودمان) و بگذارید برای چند ساعت خنک شود.

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.