کاخ‌ها و موزه‌های تهران هر کدام شامل بخش‌های مختلفی هستند که جاذبه خاص خود را دارند. امروز به چند موزه تهران که در آن می‌توانید به تماشای ظروف تاریخی و سلطنتی بروید سری زده‌ایم تا با آن‌ها بیشتر آشنا شویم.

موزه آبگینه
موزه آبگینه و سفالینه تهران در یکی از خانه‌های تاریخی تهران واقع شده است و به طور تخصصی به نمایش ظروف و اشیای آبگینه و سفالینه از گذشته‌های بسیار دور تا قرون گذشته می‌پردازد. این موزه از نظر ارزش آثار گرانبهای نگهداری شده در آن، معماری بسیار زیبای دوران قاجار، میزبانی سفارتخانه‌ها مصر و افغانستان پس از انقلاب و همین‌طور طراحی موزه بسیار قابل توجه و ارزشمند است.
آدرس: موزه آبگینه در خیابان جمهوری اسلامی، خیابان سی‌تیر، پلاک ۵۵ قرار دارد.

موزه آبگینه

موزه آبگینه

موزه آبگینه

موزه آبگینه

موزه آبگینه


کاخ نیاوران
در مجموعه کاخ نیاوران هم یکی از جاهایی است که ظروف تاریخی و البته بیشتر ظروف سلطنتی مربوط به دوران پهلوی دوم در آن به نمایش در آمده است. بیشتر این ظروف در کاخ اصلی نیاوران قابل مشاهده هستند.
آدرس: کاخ نیاوران در تهران، میدان شهید باهنر (نیاوران)، مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران قرار دارد.

کاخ نیاوران

کاخ نیاوران

کاخ نیاوران

کاخ نیاوران


کاخ سعدآباد
موزه ظروف کاخ سعدآباد علاوه بر ظروف با ارزشی که در آن قرار دارند معماری بسیار زیبایی هم دارد. ظروف سلطنتی و تاریخی در کاخ سعدآباد برخلاف کاخ نیاوران که ظروف در کاخ اصلی آن به نمایش در آمده است، در یک موزه اختصاصی که در گذشته یکی از کاخ‌های خانواده پهلوی دوم بوده است، به نمایش در آمده‌اند. در این موزه علاوه بر ظروف سلطنتی، ظرف‌هایی که از طرف مقامات کشورهای دیگر به خاندان پهلوی هدیه داده شده‌اند هم به نمایش در آمده است.
آدرس: کاخ‌موزه سعدآباد در خیابان ولیعصر، خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، انتهای خیابان شهید کمال طاهری قرار دارد.

کاخ سعدآباد

کاخ سعدآباد

کاخ سعدآباد

منبع

آموزشگاه موسیقی همراز با مدیریت دکتر مجید اخشابی
0
-1
1
1 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.