پانینی سیب و چدار با عسلپانینی سیب و چدار با عسل

 

مواد لازم
نان تست: 8 عدد
کره (در دمای محیط): 4 قاشق غذاخوری
کره سیب: 4 قاشق غذاخوری
پنیر چدار: 1 و 1/2 پیمانه
پنیر هاوارتی: 1 و 1/2 پیمانه
سیب: 1 عدد
آویشن تازه: 1 قاشق غذاخوری
عسل: به مقدار لازم

طرز تهیه
روی قسمت بیرونی همه نان‌های تست را مقداری کره بمالید و روی قسمت دورنی نیمی از نان‌ها را با کره سیب بپوشانید. پنیرها را روی لایه کره سیب بریزید؛ سپس برش سیب‌ها و در صورت تمایل، مقداری بیکن گوسفندی را روی آن قرار دهید؛ مقداری عسل روی مواد بریزید و مقداری آویشن تازه روی آن بپاشید. یکی از نان‌هایی که یک سمت آن کره مالیده شده را روی آن بگذارید؛ درحالی‌که قسمت کره‌ای رو به بالا باشد.
ساندویچ‌ها را در دستگاه تست (ساندیچ‌ساز) بگذارید تا پنیرها ذوب شوند؛ سپس پانینی‌های آماده شده را به ظرف موردنظر منتقل کرده، مقداری دیگر عسل و آویشن تازه روی آن‌ها بریزید و سرو کنید.


نکته
پانینی در ایتالیایی به معنی ساندویچ‌ها است. در حالت کلی می‌توان گفت پانینی ساندویچی است که به صورت مستطیلی یا استوانه‌ای رول شده و داخل ساندویچ ساز پرس شده است.
معمولا در طرز تهیه پانینی پنیر یکی از اجزای اصلی است اما گاهی برخی ترجیح می‌دهند در پانینی خود از پنیر استفاده نکنند. به جز پنیر که می‌توان گفت ضروری است، تقریبا شما هیچ محدودیتی برای مواد مورد استفاده در طرز تهیه پانینی تان ندارید. اما خب باید توجه کنید که آیا موادتان با یکدیگر سازگاری طعم دارند یا نه. به عنوان مثال ترکیب طعم ریحان، توت فرنگی و پنیر یک گزینه عالی برای یک پانینی شاد است.
پانینی در حالت کلی ساندویچی بسیار ساده است که برای تهیه آن نیاز به لوازم خاصی هم ندارید. حتی اگر ساندویچ ساز نداشته باشید، می‌توانید از یک ماهیتابه هم برای تهیه آن استفاده کنید.


منبع: https://www.halfbakedharvest.com/honey-apple-cheddar-and-bacon-panini
ترجمه: سایت رسمی مجید اخشابی
1
1
0
1 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.