تورتلینی اسفناج و سس موزارلا


تورتلینی (به ایتالیایی: Tortellini) نوعی پاستای کوچک حلقه‌ای‌شکل و مغزپُر ایتالیایی است که درون خمیر آن را ابتدا با مواد گوناگونی پر می‌کنند و سپس دو طرف خمیر را به صورتی که شبیه حلقه یا کلاه شود روی هم می‌آورند. اندازهٔ بزرگتر این پاستا را تورتلونی (به ایتالیایی: Tortelloni) می‌نامند. 


مواد لازم
گوجه خشک (خشک شده در آفتاب و نگهداری شده در شیشه‌ای در روغن زیتون): 1/4 پیمانه
روغن زیتون (از شیشه گوجه خشک): 1 قاشق غذاخوری
سیر خرد شده: 3 حبه
اسفناج تازه: 85 گرم
خامه: 1 و 1/3 پیمانه
نمک: 1/4 قاشق چایخوری
پاپریکا: 1/8 قاشق چایخوری
پنیر موزارلا: 1/2 پیمانه
برگ ریحان تازه (خرد شده): 6 عدد
تورتلینی: 2 پیمانه
پنیر پارمسان رنده شده: برای سرو

طرز تهیه
گوجه خشک (روغن آن گرفته شده باشد) را با 1 قاشق روغن زیتون در ماهیتابه بزرگی روی حرارت متوسط قرار دهید و سیر را به آن اضافه کنید. مواد را به مدت 1 دقیقه با هم تفت دهید؛ سپس اسفناج را اضافه کرده و فرایند پخت را ادامه دهید تا برگ‌های اسفناج شروع به جمع شدن کنند.
خامه، نمک و پاپریکا را اضافه کنید و اجازه دهید مخلوط به جوش آید؛ سپس حرارت را کم کرده و پنیر موزارلا را اضافه و مواد را باهم مخلوط کنید تا پنیر ذوب شود و بعد ریحان خرد شده را اضافه کنید.
تورتلینی را طبق دستور روی پاکت بپزید و آبکش کنید. (تورتلینی نوعی ماکارونی گرد است که داخل آن گوشت و سبزیجات و غیره می‌گذارند).
تورتلینی را به سس آماده شده بیفزایید و آن را روی حرارت متوسط گرم کنید. مزه آن را تست کنید، در صورت نیاز مقداری دیگر نمک به آن بیفزایید و هنگام سرو، مقداری پنیر پارمسان روی آن بپاشید.

منبع: http://juliasalbum.com/2016/05/creamy-mozzarella-sun-dried-tomato-basil-spinach-tortellini
ترجمه: سایت رسمی مجید اخشابی
1
1
0
1 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.