معجزه پنجه شیطان در درمان آرتریت!


طبقه بندی گیاهان بسیار زیاد و گسترده است ولی خوشبختانه بشر توانسته است به خواص و ویژگی های هر کدام پی ببرد و برای درمان امراض و بیماری هایی که داروهای شیمیایی نتوانسته اند آن ها را درمان کند، استفاده کند. پنجه شیطان نام گیاهی است که اگرچه نام این گیاه کمی عجیب به نظر می رسد ولی خواص آن به خصوص برای بیماری آرتریت بسیار کمیاب و موثر است و شما می توانید با شناخت آن بیماری های مختلف را به صورت کاملا طبیعی درمان کنید.

پنجه شیطان چیست؟

معجزه پنجه شیطان در درمان آرتریت!

این گیاه سرکوب کننده اشتها، درمان ترشحات زیاد معده، مشکلات صفراوی است
گیاه پنجه شیطان که به دلیل تشابه شکل ظاهری آن با پنجه ای عجیب و غریب به این نام خوانده می شود، گیاهی است با نام علمی  Harpagophytum procumbens که از دسته گیاهان دو لپه ای به شمار می رود. ریشه این گیاه قابل مصرف بوده و به صورت سبوس خشک شده در معرض استفاده قرار می گیرد. این گیاه سرکوب کننده اشتها، درمان ترشحات زیاد معده، مشکلات صفراوی، خاصیت ضد التهابی و ضد کمردرد است.

خواص پنجه شیطان چیست؟
گلیکوزید های ایرییدید ترکیباتی مشابه هستند که مهم ترین آن ها Harpagide  نام دارد. این ترکیبات در گیاه پنجه شیطان یافت می شوند که مهار کننده COX-2 ( نوعی آنزیم که مسئولیت تولید سیتوکین های التهابی ) می باشد که نتیجه کاهش درد و التهابات بدن است. این ترکیبات فعالیت های آنتی اکسیدانی قوی داشته به همین خاطر می توانند یک مسکن بسیار قوی جهت درد به کار گرفته شوند. در ضمن تنظیم کننده سطح گلوکز جهت مقاومت در برابر انسولین نیز بسیار موثر است. از دیگر خواص فیتواسترول ها، خواص ضد ایدز می باشد و این که در تعادل سطح استروژن نیز دخیل می باشند.

آیا پنجه شیطان یک دارو محسوب می شود؟
پنجه شیطان عمدتا به عنوان یک درمان گر گیاهی ضد آرتریت به کار گرفته شده است. ترکیبات ضد التهابی آن در درمان کمر درد نیز موثر است. در واقع این گیاه حاوی میزان زیادی هارپاگوزید می باشد که این ترکیب عامل اصلی داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی جهت کاهش درد و التهابات داخلی می باشد. استفاده از این گیاه جهت از بین بردن مشکلات مفصلی، استخوانی، آرتریت های مزمن، اختلالات مفصلی دژنراتیو ماننت استئوآرتریت و پوکی استخوان ناشی از التهاب کاربرد دارد. پنجه شیطان به نحوی در درمان آرتریت موثر است که طی آزمایشات انجام شده در حدود ۶۰ % افراد توانسته اند نتیجه مثبتی از درمان بگیرند. همان طور که مشخص است این گیاه توانایی درمان مشکلات مفصلی مانند درد مچ دست، گرفتگی های آرنج، مشکلات شانه و لگن و همچنین درد در ناحیه زانو را هم درمان کند. اگر چه اطلاعات بالینی در مورد گیاه پنجه شیطان کم است ولی مطالعات محدود نشان داده است که عصاره این گیاه اثرات ضد قارچی داشته و مانع از تشنج می شود و در زمینه نوروتراپی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

درمان کمر درد با پنجه شیطان
عصاره پنجه شیطان در طی یک هفته به طرز قابل توجهی بهبودی تحرک استخوان و ستون فقرات را همراه می آورد.
درد های ناحیه کمر و کمر درد از جمله مشکلاتی است که کمتر دارویی می تواند آن را برطرف کند. پنجه شیطان از معدود داروهای گیاهی است که به عنوان یک درمان کننده موثر در دردهای ناحیه کمر مورد استفاده قرار می گیرد. دوز مورد استفاده آن نیز به صورت ۵۰ الی ۱۰۰ میلی گرم در روز است. مطالعات نشان می دهد که عصاره پنجه شیطان در طی یک هفته به طرز قابل توجهی بهبودی تحرک استخوان و ستون فقرات را همراه می آورد. پس در صورتی که درد های ناحیه کمر حتی ستون فقرات شما را رنج می دهد قبل از آن که به دردهای مزمن تبدیل شوند از این گیاه می توانید استفاده کنید.

بیماری های التهابی روده
در درمان بیماری های التهابی روده از داروهایی در رده IBD استفاده می شود. جهت چنین شرایطی یا بیماری های کرون و کولیت اولسراتیو که خواص آنتی اکسیدانی دارند نیز موثر است. از آن جایی که پنجه شیطان رادیکال های آزاد دراد در درمان بیماری های روده بسیار موثر است.

التهابات کلیه
از دیگر خواص گیاه پنجه شیطان برطرف نمودن مشکلاتی از جمله التهابات کلیه است. التهابات کلیه گلومرولی یا گلومرولونفریت می باشد که نیازمند ماده ضد عفونی کننده قوی می باشد. که این خاصیت نیز در پنجه شیطان به وفور یافت می شود.

با پنجه شیطان وزن کم کنید
برای کاهش وزن ابتدا نیازمند مهار کردن اشتها می باشد. پنجه شیطان دارای ماده ای به نام گرلین است که می تواند اشتها را به خوبی مهار کند. در حقیقت گرلین هورمون گرسنگی را کاهش می دهد و این خود عامل کاهش وزن می شود. این گیاه قرن هاست که به منظور کاهش اشتها مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه مصرف پنجه شیطان
طبق تجویزسازمان بهداشت جهانی روزانه ۱ الی ۳ گرم ریشه پنجه شیطان را در آب بجوشانید و این دمنوش را در ۳ نوبت مصرف کنید. اگر این گیاه را برای مفاصل یا قسمت های دردناک بدن استفاده می کنید نیز می توانید ۱ قاشق چایخوری ریشه خشک شده پنجه شیطان را در یک فنجان آب سرد ریخته و در حدود ۳۰ دقیقه دم کنید و سپس مصرف کنید. پنجه شیطان را نباید در طول دوره بارداری استفاده کرد.
منبع: نت نوشت
1
1
0
1 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.