تشخیص دیابت نهان می‌تواند یک زنگ خطر برای شما باشد. اما این دلیل نیست که حتما به آن مبتلا می شوید چرا که هنوز زمان برای کنترل اوضاع وجود دارد.
این یک فرصت طلایی است که سبک زندگی خود را تغییر دهید و درمان های موثر را به کار گیرید تا روند دیابت را کند سازید و حتی کاملا از آن جلوگیری کنید.

اعمال این ۴ تغییر میتواند شروع بسیار خوبی باشد:
۱.تغذیه کلید تمام ماجراست!
سبزیجات بیشتری مصرف کنید. خصوصا آن هایی که نشاسته کمتری دارند مانند اسفناج و سبزی های برگ دار مانند کلم بروکلی، هویج و لوبیا سبز. سعی کنید روزانه سه بار از این گونه سبزیجات استفاده کنید.
غذاهایی با فیبر بالا را  به برنامه ی غذایی خود اضافه کنید. از میوه ی تازه سه بار در روز استفاده کنید.
غلات کامل مثل برنج قهوه ای را به جای انواع فراوری شده آن مانند برنج سفید مصرف کنید. همچنین از انواع کم چرب پنیر ماست و سالاد ها استفاده کنید.
به جای میان وعده های چرب مثل چیپس و دسرها،‌ میوه های تازه یا بیسکوییت گندم کامل همراه با کره‌ی بادام زمینی گزینه‌ی بهتری است.

۲. تحرک بیشتری داشته باشید
خیلی ساده‌تر از آنچه که فکر می‌کنید! حتی بالا و پایین آمدن از پله ها یا اینکه در هنگام تبلیغات تلویزیونی حرکات کششی انجام دهید هم کمک کننده است.
اما برای تاثیر عمیق‌تر باید روزانه سی‌ دقیقه و پنج روز در هفته به ورزش بپردازید چرا که سطح قند و چربی خون را کاهش میدهد.

۳. وزن خود را کم کنید (البته اگر لاغر نیستید)
حتی اگر اضافه وزن هم داشته باشید برخلاف تصور نیازی نیست وزن زیادی را کم کنید. بررسی ها نشان داده‌اند که اگر 5 تا 7 درصد وزن خود را کم کنید؛ برای مثال اگر یک فرد 90 کیلویی 4.5 تا 6.5  کیلو از وزن خود را کم کند، شانس ابتلا به دیابت 58 درصد کاهش میابد.

۴.خواب ‌را دست کم نگیرید!
نداشتن خواب کامل کاهش وزن را دشوارتر میکند. همچنین کم خوابی باعث میشود که بدن نتواند از هورمون انسولین به طور موثر استفاده کند و شانس ابتلا به دیابت نوع دوم را افزایش می دهد!
هر روز ساعت خاصی را به تخت خواب بروید و ساعت خاصی را از خواب بیدار شوید.
بدن خود را قبل از خواب آرام کنید و از تلفن، کامپیوتر و تلویزیون قبل از خواب استفاده نکنید.

- حتی اگر تغییرات کوچک باشند اما در طول زمان  تفاوت بزرگی را ایجاد خواهند کرد.
منبع: dietic@

0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.