هر فردی برای خود نیاز به سرگرمی دارد. سرگرمی‌ها به ما کمک می‌کنند تا ذوق و شوقمان در زندگی بیشتر شود و به کارهای دیگر نیز بیشتر و بهتر رسیدگی کنیم. سرگرمی‌هایی که می‌توانیم در زندگی انجام دهیم بسیار متنوع هستند اما همه آن‌ها باعث بهره وری نمی‌شوند.
یک سری سرگرمی‌ها هستند که ممکن است همین الان هم شما آن‌ها را انجام دهید و حتی می‌توانید آن‌ها را به عنوان شغل دوم برای خود برگزینید سرگرمی‌هایی مانند باغبانی، خیاطی، نجاری، آشپزی و ... از این قبیل سرگرمی‎ها هستند.
اگر هم آن‌ها را به عنوان شغل دوم انجام نمی‌دهید اما می‌توانید مطمئن باشید که این سرگرمی‌ها باعث بهره وری ذهنی و افزایش کارآیی شما خواهند شد و با انجام آن‌ها خوشحال‌تر خواهید بود.
اگر به دنبال عادت‌های جدید و همینطور مفید برای خود هستید می‌توانید مواردی را که در این مطلب در اختیار شما قرار داده‌ایم را در لیست خود قرار دهید.

چند سرگرمی برای کمک به بهره وری ذهنی بیشتر
۱. آشپزی

تقریبا می‌توان گفت آشپزی بیشتری کمک را به بهره وری شما خواهد کرد و کاری است که همه افراد باید در منزل خود آن را امتحان کنند. با آشپزی کردن می‌توانید زندگی کردن در زمان حال را تجربه و تمرین کنید و فقط روی کاری که در حال انجام دادن آن هستید تمرکز کنید و همینطور باعث می‌شود که برای کارهایتان از قبل برنامه ریزی کنید و در نهایت بهره وری شما را افزایش می‌دهد.

۲. پیاده‌روی
پیاده روی یکی از کارهایی است که در تمام طول روز هر زمانی که وقت اضافی داشتید انجام دهید. در حین پیاده روی می‌توانید به موسیقی مورد علاقه‌تان گوش دهید و از منظره اطرافتان لذت ببرید. این کار به شما کمک می‌کند تا نگرانی‌هایتان پاک شود و روی زمان حال تمرکز کنید و علاوه بر آن در واقع ورزش هم انجام داده‌اید و روی جسم خود نیز از این طریق تاثیر مثبت گذاشته‌اید.

۳. نوشتن
یکی از بهترین سرگرمی‌ها در زمان فراغت نوشتن است. نوشتن ابزاری قوی و مهم است که باعث شکوفایی خلاقیت شما است. می‌تواند به شما کمک کند تا انرژی‌تان را وارد مسیری کنید که به آن علاقه دارید و در سر رویای آن را می‌پرورانید. فرقی نمی‌کند چه چیزی بنویسید فقط مهم است که دست به قلم شوید و به بهره وری ذهنی خود کمک کنید.

۴. دویدن
برای خیلی از افراد دویدن یک راه برای رسیدن به آرامش است همچنین آن‌ها از این طریق یک ورزش نیز انجام داده‌اند. برای اینکه کارایی خود را افزایش دهید و خود را سرگرم نیز کرده باشید یکی از بهترین کار‌ها دویدن است. این کار به شما کمک می‌کند که یاد بگیرید چگونه رو به جلو حرکت کنید و موانع را پشت سر بگذارید و از این طریق یاد خواهید گرفت که چگونه موانع ذهنی‌تان را نیز از سر راهتان بردارید.

۵. یوگا
یوگا به افراد کمک می‌کند تا ذهنشان را از افکار بیرونی پاک کنند و به طور کامل روی فعالیت‌های بدنی خود تمرکز کنند. یوگا علاوه بر سلامت جسمانی سلامت روحی و روانی افراد را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و با فکری سازمان یافته شما را برای آینده بهتر آماده می‌کند.

۶. بازی‌های ویدیویی
به نظر می‌آید که بازی کردن فقط اتلاف وقت به حساب آید اما یک سری نقشه و قوانین در بازی‌ها وجود دارد که می‌توانند به بهره وری ذهنی شما کمک کنند. یکی از فواید بازی‌های کامپیوتری این است که تمرکز شما را افزایش می‌دهد شما را برای همکاری و کار گروهی آماده می‌کند و به شما یاد می‌دهد که بعد از شکست خوردن دوباره و دوباره تلاش کنید.
منبع: کتاب کاله
0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.