چیزکیک نیویورکی با سس توت قرمزچیزکیک نیویورکی با سس توت قرمزچیزکیک نیویورکی با پنیرخامه‌ای ویلی انواع مختلف یخچالی و فری را دارد. این چیزکیک خوشمزه با اینکه بافت سبک و نرمی دارد اما بسیار سنگین است و سریع شما را سیر می‌کند. در این مطلب با طرز تهیه این کیک به صورت فری آشنا خواهیم شد. 

مواد لازم برای قسمت بیسکوییتی 
    ۲۰۰ گرم بیسکوییت ساقه طلایی
    ۱۵۰ گرم کره
    ۱ قاشق غذا خوری آب پرتقال

مواد لازم برای کرم چیزکیک
    ۵۰۰ گرم پنیر خامه‌ای ویلی
    ۱۳۰ گرم خامه
    ۱۵۰ گرم شکر
    ۲ عدد تخم مرغ کامل
    ۱ عدد زرده تخم مرغ 
    ۱ قاشق غذا خوری آب لیمو تازه
    وانیل به میزان لازم

مواد لازم برای سس چیزکیک
    ۲۰۰ گرم توت فرنگی
    ۲ قاشق غذاخوری پودر شکر
    ۱۰۰ گرم انواع توت و بلوبری(شاه توت.تمشک...) 


طرز تهیه
بیسکوییت‌ها را در مخلوط کن بریزید و تا زمانی که کاملا خرد و یک دست شود دستگاه را روشن نگه دارید. کره را ذوب و به بیسکوییت‌ها اضافه کنید و مواد را با هم مخلوط کنید تا بافت بیسکوییتی نرمی به دست آید. سپس آب پرتقال را به مواد اضافه کنید.
مواد را داخل قالب کمربندی بریزید و سطح آن را  با پشت قاشق صاف کنید و آن را به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید.
تخم مرغ، شکر، وانیل و آبلیمو را داخل یک کاسه بریزید و آن‌ها را با هم مخلوط نمایید. پنیر خامه‌ای ویلی و خامه را اضافه کنید و با همزن خوب هم بزنید.
مخلوط به دست آمده را روی مخلوط بیسکوییتی آماده شده بریزید و آن را به مدت یک ساعت در دمای ۱۶۰ درجه سانتیگراد داخل قرار دهید.

برای تهیه سس، توت فرنگی‌ها را خرد کنید و با شکر مخلوط کنید سپس ترکیب به دست آمده را روی حرارت متوسط گاز قرار دهید تا بجوشد بعد از جوشیدن، حرارت را کم کنید و به مدت ۵ دقیقه مواد را هم بزنید تا توت فرنگی‌ها نرم شوند.
سس را از روی حرارت بردارید توت فرنگی‌ها را با قاشق له کنید تا ترکیب غلیظی به دست آید. پس از پختن کیک آن را ۵ ساعت در یخچال بگذارید تا خنک شود و سپس از سس و میوه های برای تزیین روی کیک استفاده نمایید.


منبع: کتاب کاله
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.